Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

„Myślę, że wszyscy będziemy po prostu przeszczęśliwi”. Premier złożył życzenia rodzinom

- Chciałbym życzyć wszystkim polskim rodzinom, aby radość z Nowonarodzonego dawała nam większą pewność siebie, perspektywę, nadzieję na przyszłość. I jeśli my do tego dołożymy małą naszą cegiełkę, małą cząstkę tego lepszego życia dla polskich rodzin, to myślę, że wszyscy będziemy po prostu przeszczęśliwi - tego państwu życzę: szczęśliwych, dobrych świąt Bożego Narodzenia - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z rodzinami w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Twitter.com/Kancelaria Premiera

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki brał udział w czwartek świątecznym spotkaniu z rodzinami.

- Boże Narodzenie, często mówimy, że to jest taki szczególny czas, że Boże Narodzenie to święta najbardziej rodzinne, bo rodzi się też niezwykłe dziecko i to dziecko daje nam jednocześnie nadzieję, radość, daje nam wiarę w sens tego, że nasze starania mogą coś dobrego na świecie zrobić

 - powiedział Morawiecki.

- Tego chciałbym życzyć wszystkim polskim rodzinom, aby radość z Nowonarodzonego dawała nam większą pewność siebie, perspektywę, nadzieję na przyszłość. I jeśli my do tego dołożymy małą naszą cegiełkę, małą cząstkę tego lepszego życia dla polskich rodzin, to myślę, że wszyscy będziemy po prostu przeszczęśliwi - tego państwu życzę: szczęśliwych, dobrych świąt Bożego Narodzenia - powiedział premier, kierując słowa do rodzin.

Rodzinny kapitał opiekuńczy

Morawiecki przypomniał, że od 1 stycznia 2022 r. na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia będzie przysługiwać dodatkowe świadczenie – rodzinny kapitał opiekuńczy. W pierwszym roku działania ze wsparcia ma skorzystać ok. 615 tys. dzieci. Premier dodał, że rząd przygotował to wsparcie, aby pomóc w wychowaniu dzieci w pierwszym etapie ich życia. Dodał, że rodzice zdecydują, na co środki zostaną wykorzystane.

Morawiecki mówił też o tym, że ważne jest też wsparcie matek w powrocie do pracy.

- To jest jednocześnie jedna z głównych przesłanek, które przyświecały nam przy konstruowaniu tego rodzinnego kapitału opiekuńczego

 - zaznaczył.

Rodziny potrzebują więcej wsparcia

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg podkreśliła na wspólnej konferencji prasowej, że wszystkie programy społeczne rządu, począwszy od Rodzina 500 plus, są "szyte na miarę potrzeb rodzin". Mówiła, że celem rządu jest zmiana sytuacji demograficznej i finansowej polskich rodzin.

- I to nam się udaje - dodała.

Mówiąc o nowych działaniach wymieniła Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, który - jak podkreśliła Maląg - "rusza już, tuż, tuż", czyli 1 stycznia 2022 r.

- Wnioski będzie można od 1 stycznia składać, drogą tylko elektroniczną, wypłata na konta - powiedziała Maląg.

Przyznała, że rodziny potrzebują jeszcze wsparcia w polityce mieszkaniowej, w polityce podatkowej, stabilności, jeśli chodzi o miejsca pracy.

- I my te działania podejmujemy (...) została już przyjęta przez Sejm ustawa o zagwarantowaniu wkładu własnego na własne mieszkanie, podniesieniu nakładów na służbę zdrowia - mówiła Maląg.

- Budujemy państwo szczęśliwych rodzin, 95 proc. młodych Polaków chce założyć rodzinę, chce mieć dzieci, a więc nasz rząd PiS, Zjednoczonej Prawicy chce przede wszystkim pomóc, aby ta rzeczywistość stała się faktem

- powiedziała Maląg.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo