Muzycy chcą pobić rekord jazdy pociągiem

Przy dźwiękach orkiestry grupa muzyków z Opolskiego Ekspresu Dętego zamierza w sobotę pobić rekord jazdy pociągiem z Opola do Wrocławia ustanowiony w 1937 roku przez ekspres \"Latający Ślązak\".

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Hans

Bicie rekordu podróży pociągiem na odcinku Opole-Wrocław nawiązuje do pociągu ekspresowego „Latający Ślązak”, który w 1937 r. pokonał ten odcinek w 39 minut. Do sobotniego kursu przygotowuje się grupa muzyków i miłośników kolei, którzy po raz dziesiąty zorganizowali Opolski Ekspres Dęty. Podobnie jak w poprzednich edycjach, jego uczestnicy łączą jazdę pociągiem z koncertowaniem na jego pokładzie i peronach wybranych stacji.

Sobotni kurs wynajętym składem z muzykami orkiestry Politechniki Opolskiej zostanie poprzedzony występem na peronie Dworca Głównego w Opolu. Następnie muzycy i posiadacze biletów pojadą - bez zatrzymywania się na stacjach pośrednich - na dworzec Wrocław Główny.

W stolicy Dolnego Śląska podróżni ekspresu będą mogli wziąć udział w spacerze z przewodnikami-menadżerami dworca, którzy opowiedzą o historii kompleksu dworcowego i pokażą najciekawsze miejsca – Salę Cesarską i Salę Sesyjną. Tuż po nim, o godz. 12:15, rozpocznie się koncert w Sali Sesyjnej, który zagra dla wszystkich chętnych el12 Opole Politechnic Band. Wśród wykonanych utworów będą szlagiery takie jak „How deep is your love”, „Stranger in Paradise”, „Eye of Tiger”, a także utwory skomponowane przez Przemysława Ślusarczyka – dyrygenta opolskiej orkiestry.

Imprezie od lat patronuje opolska uczelnia oraz samorząd województwa. Jak przyznaje rzecznik urzędu marszałkowskiego w Opolu Violetta Ruszczewska, pomimo upływu dziesięcioleci, pobicie rekordu z 1937 r. nie będzie łatwe, jednak uczestnicy 10 Opolskiego Ekspresu Dętego mają nadzieję na poprawienie wyniku chociażby o jedną minutę - oczywiście - w koncertowym stylu.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo