Morawiecki: Przedłużamy wakacje kredytowe. Możecie na nas liczyć

Rząd Prawa i Sprawiedliwości to solidarność i wsparcie polskich rodzin; przedłużamy wakacje kredytowe na rok 2024 - podkreślił dzisiaj premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W środę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wakacje kredytowe będą przedłużone na cały przyszły rok, ale wprowadzone zostanie kryterium dochodowe. "Będziemy stosowali kryterium dochodowe, nie chcemy, aby mogli z nich skorzystać ci bardziej zamożni, bardziej majętni, ci, których stać na spłatę" - powiedział wówczas Morawiecki. Jak dodał, polecił opracowanie kryteriów dochodowych, które "będą sprawiedliwe i pomogą polskim rodzinom".

W czwartkowym wpisie na Facebooku premier napisał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości "to solidarność i wsparcie polskich rodzin". "Przedłużamy wakacje kredytowe na rok 2024. Możecie na nas liczyć" - podkreślił Morawiecki.

W środowym wywiadzie w Polsat News szef rządu poinformował, że przedłużenie wakacji kredytowych ma być jedną z pierwszych inicjatyw PiS w nowej kadencji Sejmie. "To jest nasza zapowiedź po zwycięstwie" - podkreślił premier.

Ustawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom weszła w życie pod koniec lipca 2022 r. Wprowadziła ona tzw. wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty rat kredytu mieszkaniowego w złotych przez cztery miesiące w 2022 r. i cztery miesiące w 2023 r. Z wakacji kredytowych mogą skorzystać osoby, które spłacają kredyt hipoteczny zaciągnięty na własne potrzeby mieszkaniowe w walucie polskiej przed 1 lipca 2022 r. W obecnej formie nie ma żadnych kryteriów dochodowych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wakacje kredytowe #Mateusz Morawiecki

md
Wczytuję ocenę...
Komentarze (2)
Longin 21.09.2023 16:05
Banksterzy znowu stają w obronie zamożnych, tych którzy są na tyle bogaci, że spełnili wymagania banków aby dostać kredyt hipoteczny! Stają też w obronie pieniędzy pożyczonych przez banki. A co z tymi, którzy nie spełniają warunków kredytowych, nie mają tzw. zdolności kredytowej, którzy mają za mało. aby bank udzielił im kredytu? Jak żyć panie premierze, jak żyć?
Anonim 21.09.2023 13:09
A czy może liczyć na was ktoś, kto nie może się zapożyczyć, po prostu sobie uczciwie pracuje i oszczędza, ale idzie mu coraz trudniej, bo oszczędności zjada inflacja, wzrost cen utrudnia odkładanie czegokolwiek, a po latach pracy jego pensja znów okazuje się bliska minimalnej?
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo