Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Morawiecki proponuje porozumienie ponadpartyjne. Chodzi o walkę ze śmiertelnym niebezpieczeństwem

Mateusz Morawiecki szuka porozumienia całej klasy politycznej w sprawie walki z falą narkomanii w kraju. Chodzi o nowy, wyjątkowo groźny środek o nazwie fentanyl. Były premier proponuje "Okrągły Stół dotyczący strategii działania państwa w tej sprawie. Morawiecki prosi, by odłożyć "na bok wszelkie polityczne spory" i wspólnie zająć się tym problemem.

Mateusz Morawiecki
@pisorgpl - x.com

Były premier był pod wrażeniem reportażu Daniela Arciszewskiego z redakcji "Gońca", pt. "Ostatni zastrzyk". Autor pokazuje w nim wstrząsające migawki z polskich i amerykańskich ulic, gdzie widać ludzi pod wpływem fentanylu, poruszających się jak zombie.

100 razy mocniejszy niż morfina

W Polsce takie obrazki można zobaczyć coraz częściej. Narkotyk zbiera też coraz większe śmiertelne żniwo.. Tylko od stycznia do kwietnia w 9-tysięcznym Żurominie syntetyczny opioid odpowiadał za śmierć pięciu osób.   

Fentanyl to syntetyczna substancja, pochodna morfiny, ale sto razy silniejsza od niej, działa również 50 razy mocniej niż heroina. Dodatkowo jest wyjątkowo uzależniająca, nawet po zażyciu jednej dawki. Nie jest to specyfik nowy. W leczeniu klinicznym jest bowiem używany od końca lat 60. Wykorzystuje się go jako środek przeciwbólowy, ale tylko i wyłącznie w stanach terminalnych chorób nowotworowych.    

Okrągły Stół ws. narkotyków 

Mateusz Morawiecki zaproponował wspólne działania w walce z nową falą narkomanii w Polsce.  wszystkich polityków, bez względu na przynależność partyjną.

"Dlatego proponuję Okrągły Stół dotyczący strategii działania państwa w tej sprawie. Deklaruję swoją pełną gotowość do współpracy z każdym, komu leży na sercu dobro szczególnie dzieci i młodzieży, tak bardzo narażonych na koszmarne skutki działania narkotyków". 

– deklaruje Mateusz Morawiecki.

Morawiecki zaapelował, by odłożyć na bok wszelkie polityczne spory. "Zróbmy wszystko, by hasło #StopNarkotykom nie pozostało pustym sloganem" - dodał.
 

 Źródło: niezalezna.pl, X, Goniec

 

#Mateusz Morawiecki #fentanyl #Okrągły Stół

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dz
Wczytuję ocenę...
Wideo