Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Morawiecki odpowiada Tuskowi: Materiały dowodowe dot. nagminnego łamania przez was prawa tworzą się same

Mateusz Morawiecki odpowiedział dzisiaj na zaczepkę Donalda Tuska, który odniósł się do planów postawienia zarzutów byłego premierowi przez NIK. - Polecam spojrzeć na własne podwórko. Materiały dowodowe dot. nagminnego łamania przez was prawa tworzą się same - napisał Morawiecki.

Mateusz Morawiecki
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Panie Donaldzie, znamy tę pozę "groźnego szeryfa" wtedy, gdy po raz kolejny robi pan Polaków w balona - jak z obietnicą kwoty wolnej od podatku, czy dobrowolnym ZUSem. To już nie działa - podkreślił b. premier Mateusz Morawiecki w odpowiedzi wpis szefa rządu odnoszący się do ustaleń NIK.

W czwartek Najwyższa Izba Kontroli poinformowała, że skieruje do prokuratury wniosek wobec osób, które brały bezpośredni udział w procesie zakupu środków ochrony indywidualnej w związku z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19. Chodzi m.in. o byłego premiera Mateusza Morawieckiego i Jacka Sasina, byłego wicepremiera i szefa MAP.

Także w czwartek Kancelaria Prezydenta poinformowała o liście, który Andrzej Duda skierował do premiera Tuska w związku ze zmianami w Prokuraturze Krajowej. Prezydent napisał w nim, że Dariusz Korneluk nie został skutecznie powołany na Prokuratora Krajowego, którym jest Dariusz Barski. Sformułował też "jednoznaczne żądanie" odstąpienia przez premiera i szefa MS "od prób nielegalnych zmian w prokuraturze, w szczególności na stanowisku Prokuratora Krajowego".

Donald Tusk we wpisie na platformie X podkreślił: „Według NIK premierzy Morawiecki i Sasin kręcili się przy interesach na wadliwych respiratorach i maseczkach. W czasie pandemii, która pochłonęła tysiące istnień. Brakuje słów. Teraz czas na prokuraturę. Panie Prezydencie, proszę dać jej pracować”.

Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na wpis Tuska napisał:

"Panie Donaldzie, znamy tę pozę "groźnego szeryfa" wtedy, gdy po raz kolejny robi pan Polaków w balona - jak z obietnicą kwoty wolnej od podatku czy dobrowolnym ZUSem. To już nie działa".

"Mój rząd pracował na pełnych obrotach, by ratować życie i zdrowie ludzi w warunkach ekstremalnie trudnych" - podkreślił były premier na X. "Zapewniliśmy opiekę tysiącom obywateli - postawiliśmy szpitale tymczasowe, ściągaliśmy naszych rodaków do kraju specjalnymi transportami, brakujący sprzęt z całego świata, zorganizowaliśmy sprawny program szczepień. Państwo zdało egzamin odpowiedzialności w sytuacji kryzysowej" - dodał.

Były premier zwracając się do Tuska pytał, "co pan zrobił dla Polaków w tamtej sytuacji?"

"Mam wrażenie, że to samo co robi pan teraz - w skrócie null" - ocenił. Według Morawieckiego, premier zapowiadane 100 konkretów zamienił błyskawicznie w 100 kłamstw. "Pana zasługi to wyprowadzenie rolników na ulice, to paliwo po 7 zł, to atak na niezależność prokuratury" - zaznaczył.

Morawiecki zwrócił się też do Tuska, by ten spojrzał na własne podwórko.

"Materiały dowodowe dot. nagminnego łamania przez Was prawa tworzą się same"

– dodał.

W podobnym tonie wpisy zamieścili w mediach społecznościowych także inni politycy Prawa i Sprawiedliwości.

- Rząd Mateusza Morawieckiego pracował na pełnych obrotach, by ratować życie i zdrowie ludzi w warunkach ekstremalnie trudnych w czasie COVID. Polacy nie zostali pozostawieni sami sobie. Zapewniliśmy opiekę tysiącom obywateli. Interwencja Państwa w dofinansowaniu do wynagrodzeń pozwoliła uratować miliony miejsc pracy i firmy. Historycznie najniższe bezrobocie wśród Państw UE - napisała Marlena Maląg, była minister rodziny.


 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mn
Wczytuję ocenę...
Wideo