Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Morawiecki: Nigdy nie zgodzimy się na jakiekolwiek odszkodowania. "Rząd znajdzie właściwe formuły prawne"

- My byliśmy tutaj najbardziej mordowanymi ofiarami w czasie II wojny światowej i nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania - mówił w Pułtusku premier Mateusz Morawiecki. Premier zdecydowanie zapewnił, że "rząd PiS znajdzie odpowiednie formuły prawne". 

Mateusz Morawiecki na pikniku patriotycznym w Pułtusku
twitter.com/@pisorgpl

Mateusz Morawiecki podkreślił, że aby kontynuować korzystne dla Polski zmiany, konieczne jest zwycięstwo w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu. 

"Jesteśmy dopiero w jakiejś jednej trzeciej, no może jednej drugiej naszej drogi, którą sobie wytyczyliśmy i potrzebujemy teraz w tych dwóch turach w wyborach do Parlamentu Europejskiego i do parlamentu krajowego, potrzebujemy tych dwóch zwycięstw"

- mówił premier. 

Premier wskazał, że aby dalej zmieniać Polskę na lepsze, aby Polska potrzebna jest polityka patriotyczna.  

"Polityka, która miała takie, miasta jak Pułtusk, jak miasta Mazowsza, właśnie te, które są dużo mniej rozwinięte niż Warszawa czy wielkie ośrodki, miała tutaj przynieść pracę, coraz lepsze zarobki, coraz wyższy poziom życia. Przynieść rozwój, przynieść inwestycje i to jest nasze zobowiązanie na kolejne lata"

- powiedział Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapewnił, że rząd PiS będzie kontynuował pracę dla dobra wszystkich mieszkańców Polski, "ale właśnie w szczególności również tych którzy byli zapomniani, byli zaniedbywani, byli niejako w niektórych miejscach - można powiedzieć - nawet na marginesie rozwoju gospodarczego" - mówił.

"Nasza filozofia europeizacji, to europeizacja naszych zarobków, naszych zasobów, naszych możliwości. Nie europeizacja naszej kultury czy import nowinek obyczajowych, albo rewolucji kulturowej. To nie jest europeizacja której chcemy"

- podkreślił premier.

Szef rządu podkreślił, że "polityka historyczna, która musi być fundamentem prawdy i przyszłości, na pewno będzie zawsze w interesie Polski, czyli w interesie prawdy historycznej".

- My byliśmy tutaj najbardziej mordowanymi ofiarami w czasie II wojny światowej i nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania

- powiedział szef rządu.

Premier zdecydowanie zapewnił, że rząd PiS znajdzie odpowiednie formuły prawne. 

„Tak długo jak będziemy odpowiadali za życie polityczne, to regulacje, ta legislacja którą my wdrożymy, nie będzie na pewno odpowiedzią na jakiekolwiek roszczenia z jakiejkolwiek strony. Nie pozwolimy na to"

- mówił szef rządu. 


Na początku marca PiS zainaugurowało konwencje regionalne, które są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans.

W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy STOP nielegalnej imigracji.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#mienie bezspadkowe #PiS #Pułtusk #piknik patriotyczny #Mateusz Morawiecki

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo