Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Mocne głosy z USA po skandalicznym wpisie premiera. "Tusk nie ma pojęcia o dyplomacji i demokracji"

"Wpis Donalda Tuska prowokuje amerykańskich polityków do reakcji, która na wiele różnych sposobów rzutować może na przyszłe relacje między Polską a USA oraz Polską a NATO, oczywiście negatywnie" - tak Michał Rachoń w Telewizji Republika skomentował to, co zrobił wczoraj przebywający na narciarskim urlopie premier Donald Tusk.

Amerykanie krytykują Tuska
fot. - Telewizja Republika

W środę amerykański Senat zagłosował przeciwko projektowi ustawy łączącemu środki na wsparcie Ukrainy, Izraela i Tajwanu z reformami imigracyjnymi. Reformy imigracyjne zostały odrzucone, mimo że pierwotnie - jeszcze w grudniu - republikanie w Senacie odrzucili „czystą” ustawę ze środkami dla Ukrainy i Izraela, domagając się zaostrzenia polityki na południowej granicy. Kiedy już jednak ogłoszono negocjowany przez obydwie partie projekt restrykcji - pozwalający prezydentowi na „zamknięcie granicy” i znacznie zaostrzający procedurę azylową - republikanie zwrócili się przeciwko niemu. Sugeruje się, że doszło do tego głównie z uwagi na intensywną presję ze strony byłego prezydenta Donalda Trumpa. 

Dość nieoczekiwanie, głos zabrał Donald Tusk. Wpis polskiego premiera jest szeroko cytowany na świecie.

- W trakcie swojego narciarskiego pobytu w Dolomitach polski premier znalazł czas, by obrazić mniej więcej połowę amerykańskich wyborców oraz znaczną część konserwatywnych polityków w tym kraju - przypomniał dziś w Telewizji Republika Michał Rachoń. 

- Wpis Donalda Tuska prowokuje amerykańskich polityków do reakcji, która na wiele różnych sposobów rzutować może na przyszłe relacje między Polską a USA oraz Polską a NATO, oczywiście negatywnie - powiedział Rachoń.

"Tusk nie ma pojęcia o dyplomacji i demokracji"

Na wpis Tuska zareagowali wpływowi amerykańscy politycy, z oburzeniem przyjmując to, co napisał polski premier.

"Drogi Premierze, czy możemy zacząć wysyłać do Pana co miesiąc 300 000 migrantów, którzy nielegalnie przedostają się do Ameryki? Naprawdę pomogłoby nam to uporać się z inwazją na nasz kraj i znacznie przyczyniłoby się do przyjęcia ustawy pomocowej, którą mamy zatwierdzić" - napisał Marco Rubio.

"Mamy tu przywódcę kraju, który ceni NATO bardziej niż jakikolwiek inny kraj i jest bezpośrednio zagrożony przez Rosję. Głosi wagę zaangażowania Ameryki w NATO. Wydaje się, że takie moralistyczne przemówienia miały na celu niemal zniechęcenie Amerykanów" - dodał Elbridge Colby. Dodał, że zachowanie Tuska jest "szczególnie dziwne".

Donald Tusk nie ma pojęcia o dyplomacji i demokracji i z pogardą traktuje wybranych senatorów USA. Tusk jest lekceważący, niegrzeczny i obraża naród amerykański - zaznaczył Nile Gardiner.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #USA

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo