Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Mnóstwo interwencji strażackich w związku z pogodą. Do 9 rano już 2400 akcji PSP

W środę do godz. 9 rano w związku z sytuacją pogodową strażacy w całym kraju interweniowali 2,4 tys. razy - przekazał rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. Najwięcej interwencji było w woj. kujawsko-pomorskim.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że w środę od północy do godz. 9 rano strażacy w całym kraju w związku z intensywnymi opadami deszczy i silnym wiatrem wyjeżdżali do 2400 zdarzeń.

Najwięcej w woj. kujawsko-pomorskim (500), wielkopolskim (450) i pomorskim (280)

- wyliczył.

Wskazał, że 1,3 tys. interwencji dotyczyło skutków silnego wiatru. "Najwięcej zdarzeń z silnym wiatrem odnotowaliśmy w woj: wielkopolskim (350), pomorskim (220) i kujawsko-pomorskim (175)" - podał.

Strażak zaznaczył, że aktualnie pada deszcz i wieje silny wiatr w zachodnich i północnych rejonach Polski. Przypomniał także, że IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia o intensywnych opadach w woj: śląskim, opolskim i dolnośląskim; o silnym wietrze cała północ kraju w tym 2. stopnia dla woj. pomorskiego i części zachodniopomorskiego.

Dodał również, że IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne 2 stopnia dla znacznych obszarów kraju oraz 3 stopnia dla woj.: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, ujścia Wisły i ujścia Odry. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Państwowa Straż Pożarna #straż #interwencje strażaków #pogoda #deszcz #ulewa #silny wiatr

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

tm
Wczytuję ocenę...
Wideo