Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Młodzi będą modlić się na Narodowym. "Stadion Młodych" to też koncerty, spotkania i strefa świadectw

Msza św., koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, modlitwa uwielbienia i strefa świadectw znajdą się w programie "Stadionu Młodych". 6 października tysiące młodych będą się wspólnie modlić na PGE Narodowym - poinformował ks. Rafał Jarosiewicz z Fundacji SMS z NIEBA.

Przemysław Jahr / Wikimedia Commons - Praca własna; Domena publiczna

Jak wyjaśnił ks. Jarosiewicz, "Stadion Młodych" wpisze się w synod biskupów, który pod hasłem "Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania" odbędzie się w październiku 2018 r. w Rzymie.

- To będzie oferta dla młodych, którzy pozostaną na miejscu. Nie będzie w tym czasie większego spotkania dla młodzieży, nie tylko w Polsce

 - zapewnił.

Dodał, że będzie to "moment, w którym młodzi mają doświadczyć Boga" przez muzykę, konferencje, świadectwa i animacje.

- Młody człowiek szuka szczęścia, pokoju w sercu, tęskni z tym, co naprawdę ważne i sensowne. Wierzymy, że "Stadion Młodych" to odpowiedź na to pragnienie. Chcemy pokazać młodym piękno wiary i tego wszystkiego, co wiara z sobą niesie

 - podkreślił ks. Jarosiewicz.

Poinformował, że "Stadion Młodych" to 12-godzinne rekolekcje, w których centrum znajdzie się msza św., spowiedź i kilkugodzinna modlitwa uwielbienia. Dodatkowo na młodych będą czekały koncerty i wystąpienia znanych ludzi i świadectwa. Konferencje wygłoszą m.in. metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, ewangelizatorzy Marcin Zieliński, Witek Wilk, Bartek Krakowiak i Piotr Zalewski z "Wyrwani z Niewoli", a także artyści i publicyści, m.in. Bęsiu, ksiądz raper Jakub Barczak, Darek Malejonek, Muniek Staszczyk, Marcin Jakimowicz i ks. Alvaro Grammatica.

Jak zaznaczył ks. Jarosiewicz, przez cały czas w autobusie oklejonym bannerami z napisem: "Boga nie ma? Sam zobacz" będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

- Ostatnio dostałem autobus i przyczepę kempingową. Przyczepa zostanie przerobiona na miejsce, gdzie znane osoby będą podpisywać swoje książki, filmy i płyty - wyjaśnił. Dodał, że będzie to tzw. strefa inspiracji, w której z młodymi spotkają się artyści, reżyserzy, muzycy i sportowcy. Wszystkie te rzeczy mają pomóc młodym wejść w klimat spotkania z Panem Bogiem

 - zaznaczył.

Na płycie Stadionu Narodowego stanie scena ułożona na wzór spotkania młodych z papieżem Benedyktem XVI w Kolonii w kształcie wielkiego krzyża.

- Ewangelia będzie głoszona przez trzy godziny kolejno na wszystkich czterech końcach krzyża: na północ, na południe, na wschód i na zachód. Nie będzie tak, że jakaś część stadionu będzie cały czas odwrócona plecami do głównych mówców

 - wyjaśnił ks. Jarosiewicz. Dodał, że w centrum krzyża będzie miejsce dla ekipy animującej modlitwę uwielbienia.

Odpowiedzialna za promocję "Stadionu Młodych" Magdalena Kubiś poinformowała, że bilety na wydarzenie można kupić przez internetową platformę e-bilet.pl.

- Cena to 12 zł. Cena jest symboliczna, ponieważ nie chcemy, żeby dla młodych ludzi, którzy jeszcze nie zarabiają, cena była powodem, dla którego mogą nie trafić na stadion

 - wyjaśniła. Dodała, że w sprzedaży są także "bilety premium" dla osób, które chcą pomóc organizatorom w sfinansowaniu wydarzenia. Jeden taki bilet - jak poinformowała - kosztuje 100 tys. zł.

Zapowiedziała, że biletów specjalnych jest 12. Każdy, kto kupi taki bilet, otrzyma fragment "Świętych Drzwi" - specjalnych drzwi otwieranych z okazji rozpoczęcia Roku Jubileuszowego w jednej z bazylik większych w Rzymie.

Krzysztof Gawrysiak dodał, że cena biletów nie pokrywa kosztów organizacji "Stadionu Młodych", dlatego organizatorzy będą także sprzedawali bilety cegiełki.

- Poszukujemy 300 odważnych, którzy będą w stanie przekazać kwotę 4 tys. zł na konto Fundacji SMS z NIEBA z dopiskiem "Darowizna na rzecz stadionu", żeby tak naprawdę wynajęli Stadion Narodowy dla młodych. Ich nazwiska będą umieszczone w pamiątkowej księdze, która zostanie złożona na ręce papieża Franciszka

 - powiedział Gawrysiak.

- Zapraszamy młodych, żeby byli razem, żeby poznali innych, którzy myślą tak samo jak oni, żeby się wzajemnie umacniali, nie wstydzili się Jezusa, nie wstydzili się wiary, ale się nią cieszyli

- dodał.

Zdaniem organizatorów w wydarzeniu weźmie udział 68 tys. młodych ludzi z całej Polski. Ks. Jarosiewicz poinformował, że w ciągu pierwszych tygodni po ogłoszeniu spotkania sprzedano ponad 3 tys. biletów.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja SMS z NIEBA we współpracy z grupą "Palnik", zrzeszającą członków różnych wspólnot katolickich m.in. Wspólnoty Emmanuel, Domowego Kościoła i Neokatechumenatu.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Stadion Narodowy #Narodowy #Stadion Młodych #ks. Rafał Jarosiewicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo