Miała być miłość i wyjazd do Azji. 30-latka oszukana na 160 tysięcy przez "słynnego tajwańskiego aktora"

160 tys. zł straciła 30-letnia mieszkanka powiatu hrubieszowskiego (lubelskie). Sądząc, że pomaga tajwańskiemu aktorowi przechować kosztowności i wyjedzie na Tajwan, została oszukana. Sprawą zajęła się policja.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

30-latka z powiatu hrubieszowskiego poznała na jednym z internetowych portali mężczyznę, który przedstawił się jako tajwański aktor, model i piosenkarz. Korespondowali ze sobą. Mężczyzna prawił jej komplementy, pisał, że mimo sławy, jaką się cieszy, czuje się samotny. Zdobył zaufanie kobiety i poprosił ją o pomoc w bezpiecznym przechowaniu kosztowności, które ma w USA.

Miała przechować dla niego paczkę ze złotem, biżuterią i nagrodami, do czasu aż on będzie mógł bezpiecznie przyjechać do Polski i tę paczkę odebrać. Potem mieli razem wyjechać na Tajwan.

Poprosił o sfinansowanie kosztów przesyłki, wydatki obiecał zwrócić. Kobieta uwierzyła w to. Wzięła trzy pożyczki w bankach i wpłacała na podane konto kolejne sumy pieniędzy. Po trzeciej wpłacie zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem. Zgłosiła sprawę do prokuratury oraz na policję.

30-latka straciła łącznie 160 tysięcy złotych. Policjanci wyjaśniają sprawę oszustwa i apelują po raz kolejny o ostrożność w kontaktach z przygodnie poznanymi osobami

 – powiedziała aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#internetowy oszust #oszustwo #oszust #Chiny #Tajwan

albicla.com@MateuszTomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo