Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

"Mały ZUS plus" wydłużony o rok

Sercem polskiej gospodarki są małe firmy; pracowaliśmy nad rozwiązaniami, aby tzw. Mały ZUS był wydłużony o rok, chcemy dać oddech małym firmom dla dalszego rozwoju - powiedziała w środę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

zdjęcie ilustracyjne,
twitter.com/@MRiTGOVPL

Szefowa MRiPS na konferencji prasowej podkreśliła, że sytuacja na rynku pracy jest stabilna. Wskazała, że stopa bezrobocia w Polsce jest historycznie niska i wyniosła pod koniec kwietnia 5,2 proc.

Minister przypomniała działania rządu w czasie pandemii covid i pomoc dla przedsiębiorców w tym czasie.

"Sercem polskiej gospodarki są małe firmy. Te firmy, które dają potencjał rozwojowy naszego kraju. Dlatego została podjęta decyzja. Z ministrem rozwoju i technologii Waldemarem Budą pracowaliśmy nad rozwiązaniami, które mają przyczynić się (...) o tym, aby tzw. Mały ZUS był świadczeniem, który jest o jeden rok wydłużany, żeby dać oddech małym firmom dla dalszego rozwoju"

- powiedziała minister rodziny.

Poinformowała, że rozwiązanie obejmie ponad 300 tys. firm.

W ubiegłym tygodniu Sejm uchwalił ustawę o świadczeniu wspierającym dla osób z niepełnosprawnościami. W czasie prac w komisji złożono poprawkę wydłużającą o dodatkowe 12 miesięcy możliwość skorzystania z obniżonej składki ZUS według zasady tzw. Małego ZUS-u Plus. Będą mogli skorzystać z niej ci pracodawcy, którzy przynajmniej jeden miesiąc w 2023 roku na takich zasadach odprowadzali składki ZUS.

Ustawa trafiła do Senatu.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

bm
Wczytuję ocenę...
Wideo