Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Macierewicz odpiera zarzuty Platformy: Jesteście naprawdę zdrajcami Polski

- Nienawiść, która panowie formułujecie wobec PiS i wobec mnie wynika z tego, że od 1992 robiłem i robię likwidację agentury sowieckiej, rosyjskiej, którą wy wspieracie. To że dzisiaj wspieracie WSI, to wielka rzecz, bo sami głosowaliście, żebym ją zlikwidował. Teraz bronicie za wszelką cenę Rosjan, agentury, bronicie Putina i zbrodnię smoleńską. Jesteście naprawdę zdrajcami Polski - mówił w Sejmie poseł PiS, Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz
Zrzut ekranu - Sejm

W Sejmie posłowie wysłuchali informacji bieżącej, przedstawionej przez szefów kilku resortów, "w sprawie prowadzonej przez rządy PiS polityki prorosyjskiej", na wniosek posłów KO skierowany do Prezesa Rady Ministrów.

W swoich wystąpieniach politycy KO - podobnie jak niedawno kierownictwo partii - uderzali przede wszystkim w Antoniego Macierewicza, zarzucając mu m.in. działanie na szkodę Polski i współpracę z ludźmi o poglądach prorosyjskich.

Antoni Macierewicz z sejmowej mównicy odpowiedział na zarzuty. - Pan [płk Krzysztof] Gaj został wyrzucony przeze mnie w 2016 r., kiedy sformułował fałszywy tekst na temat Ukrainy, a pan [Jacek] Kotas został przyjęty przez ministra Sikorskiego. Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski dał mu dostęp do największych tajemnic państwowych. Ja mu nie dałem dostępu do niczego - mówił szef podkomisji smoleńskiej.

- Nienawiść, która panowie formułujecie wobec PiS i wobec mnie wynika z ego, że od 1992 robiłem i robię likwidację agentury sowieckiej, rosyjskiej, którą wy wspieracie. To że dzisiaj wspieracie WSI, to wielka rzecz, bo sami głosowaliście, żebym ją zlikwidował. Teraz bronicie za wszelką cenę Rosjan, agentury, bronicie Putina i zbrodnię smoleńską. Jesteście naprawdę zdrajcami Polski

– powiedział do polityków koalicji rządzącej.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo