Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

„Ludzie, którzy to robią, odpowiedzą za to”. Posłowie Suwerennej Polski reagują na doniesienia TV Republika!

- Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, żeby angażowali się w obronę tych prześladowanych osób, które są brutalnie traktowane na zlecenie Tuska i Bodnara - powiedział Michał Woś, poseł Suwerennej Polski podczas konferencji prasowej w Sejmie. Polityk podkreślił, że "trzeba wyciągnąć konsekwencje - ci ludzie, którzy tak robią, za to odpowiedzą".

Marcin Porzucek, Michał Woś, Jan Kanthak
screen - twitter.com/pisorgpl

List pani Urszuli, kolejnej torturowanej urzędniczki 

Nie tylko ks. Michał Olszewski doświadczył tortur podczas zatrzymania i pobytu w areszcie, ale także dwie urzędniczki ministerstwa sprawiedliwości aresztowane w tej sprawie. Dziś w programie "#Michał Rachoń. Jedziemy" na antenie TV Republika ujawniono fragment relacji drugiej z torturowanych urzędniczek, pani Urszuli.

Posłowie Zjednoczonej Prawicy: Michał Woś, Marcin Porzucek i Jan Kanthak zorganizowali dziś w Sejmie konferencję praową, na której odnieśli się do treści ujawnionego przez TV Republika listu. 

"Dzisiaj Telewizja Republika informuje o kolejnych doniesieniach związanych z nieludzkim, niegodnym traktowaniem zatrzymanych, aresztowanych w związku z działaniami neoprokuratury pana Bodnara, w związku z poleceniami pana Tuska. Mianowicie chodzi o kolejną urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości, panią Urszulę. Okazuje się, że sprawa księdza Michała Olszewskiego, tortur na nim stosowanych, nie była odosobniona. Pani Urszula również traktowana jest karygodnie i nieludzko. Tak samo Pani Karolina"

– powiedział Woś.

Polityk podkreślił, że "trzeba wyciągnąć konsekwencje - ci ludzie, którzy tak robią, za to odpowiedzą".

"To niezwykle istotne, że właśnie w tej sprawie, gdzie aresztuje się urzędników i traktuje się ich tak po to, by kontynuować areszty wydobywcze. Pan prokurator Piotr Woźniak ma w tym potężne doświadczenie. Dziś mamy powtórkę z tych złych czasów, kiedy władza państwową brutalnymi metodami próbuje wywierać presję na zatrzymanych osobach"

– wskazał polityk.

Zwrócił się też do Polaków: "Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, żeby angażowali się w obronę tych prześladowanych osób, które są brutalnie traktowane na zlecenie Tuska i Bodnara". 

"Zapraszamy dziś na 17.40 na demonstrację" 

Następnie głos zabrał Marcin Porzucek, który wezwał do udziału w dzisiejszej demonstracji pod Sejmem. 

"Zapraszamy dzisiaj na godzinę 17.40 pod Sejm na demonstrację, na pokaz solidarności dla księdza Olszewskiego i dla zatrzymanych osób. Wszystko warto wyjaśnić, ale to musi się dziać zgodnie z prawem, zgodnie z podstawowymi normami społecznymi. Nie mamy już Polski komunistycznej, nie mamy okupacji nazistowskich Niemiec, nie mamy średniowiecza"

– powiedział.

Dodał, że "wtedy stosowano tortury - dzisiaj definicja tortur, zgodnie z normami międzynarodowymi, jest znacznie szersza, i zgodnie z tymi ustaleniami, które są przedstawiane, w dużej mierze definicja ta została wypełniona". Podkreślił, że "w naszej ocenie należy się mocno temu sprzeciwić".

Jan Kanthak stwierdził, że "Roman Giertych nie bez powodu ma ksywę nadaną przez internautów „omdleusz o końskim zdrowiu” - człowiek który mówi, że niewinni nie mają się czego bać, na widok prokuratora mdleje".

"Roman Giertych jest twarzą tych działań. Dlaczego? Ponieważ Bodnar i Tusk chcą zdjąć z siebie odium sprawy ks. Olszewskiego i innych zatrzymanych. Chcą, żeby te sprawy były kojarzone bezpośrednio z Romanem Giertychem. Ale tak się składa, że Giertych jest szeregowym posłem. A to w nadzorze Adama Bodnara jest prokuratura, a w nadzorze Donalda Tuska są służby specjalne, więc próba zepchnięcia odpowiedzialności na Romana Giertycha nie ustrzeże tych polityków przed odpowiedzialnością"

– wskazał.

 

 Źródło: x.com, niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo