Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Lis broni Bońka i zamieszcza ksenofobiczny wpis. Nazywa dziennikarza "portugalską znajdą". "Może być niemiło"

Od wczorajszego wieczora na Twitterze trwa zażarta dyskusja w centrum której znalazł się były prezes PZPN Zbigniew Boniek wraz ze swoim lekceważącym wpisem dotyczącym Bronisława Wildsteina. Samuel Pereira z portalu tvp.info przypomniał Bońkowi jego postawę i aktywność w czasach PRL. Zaowocowało to ksenofobicznym komentarzem Tomasza Lisa, który dziennikarza określił mianem "portugalskiej znajdy" oraz zagroził, że "może być niemiło".

Tomasz Lis
Fotomag/Gazeta Polska

- Gdy po meczu z ZSRR na mistrzostwach świata w Hiszpanii, remisie, który dał nam awans do  półfinałów mistrzostw świata, Boniek wszedł do telewizyjnego studia w koszulce z napisem CCCP, to cala Polska wiedziała, że to skalp. Dziś portugalska znajda Pereira uznaje to za dowód kolaboracji Bońka z komunistami. My jesteśmy generalnie tolerancyjni i gościnni, ale lepiej żeby korzystający z tego nie testowali arogancją granic tej gościnności, bo może być niemiło - napisał na Twitterze Tomasz Lis, były redaktor naczelny Newsweeka.

Kontekst wpisu Lisa jest następujący - otóż dziennikarz tvp.info, Samuel Pereira zamieścił na Twitterze archiwalne zdjęcie Zbigniewa Bońka w koszulce reprezentacji Związku Radzieckiego.

"Ten z lokami? To maskotka Jaruzelskiego, która w czasie stanu wojennego występowała w telewizji w koszulce ZSRR" - napisał Pereira.

Ujęcie zaprezentowane przez Pereirę pochodzi z wywiadu telewizyjnego po meczu Polska-ZSRS na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii w 1982 r. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

To znów odpowiedź na wpis Zbigniewa Bońka dotyczący Bronisława Wildsteina. 

Wpis Bońka wywołał sporo komentarzy, w tym Dawida Wildsteina, syna Bronisława, byłego opozycjonisty w czasach PRL. 

Do komentarza byłego prezesa PZPN odniósł się także minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Tomasz Lis #Samuel Pereira #Zbigniew Boniek

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

md
Wczytuję ocenę...
Wideo