Liderem partii Hołowni będzie Kobosko

Szefem partii, której rejestrację zapowiedział we wtorek lider Ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia, będzie Michał Kobosko. Hołownia zaznaczył, że jest to jego najbliższy współpracownik. Kobosko podkreślił, że na decyzji o powołaniu partii zaważyła obecna sytuacja polityczna.

Szymon Hołownia i Michał Kobosko
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Hołownia poinformował na konferencji prasowej, że rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o zarejestrowanie partii politycznej, której szefem będzie jego były pełnomocnik wyborczy Michał Kobosko. Podkreślił, że jest to jego "najbliższy współpracownik, w tej chili bardzo intensywnie zaangażowany w organizację całego ruchu".

Kobosko podkreślił, że "epicentrum" Polski 2050 będzie nadal stanowiło funkcjonujące od lipca stowarzyszenie, a nie partia. "Uznaliśmy, że czas najwyższy, że dzisiejsza sytuacja polityczna jest tak niestabilna, rozchwiana, z tego powodu postanowiliśmy rozpocząć procedurę rejestracji partii" - uzasadniał decyzję o stworzeniu partii politycznej.

Przyszły lider nowej partii zapowiedział, że w momencie jej rejestracji ustąpi ze stanowiska wiceprezesa stowarzyszenia Polska 2050. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo