Lewandowski ma zaniki pamięci? Mówi, że z uchodźcami wyszło tak, jak chcieli... Tusk i Kopacz

Janusz Lewandowski - deputowany do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej - chyba ma problemy z pamięcią. Po osiągniętym w nocy w Brukseli kompromisie dotyczącym relokacji uchodźców polityk PO stwierdził, że jest dokładnie tak, jak chcieli (uwaga!) Donald Tusk i Ewa Kopacz. Lewandowski przekonuje, że ci dwaj politycy PO kładli naciska na... dobrowolność. Chyba czas przypomnieć mu pewne fakty.

Platforma Obywatelska RP; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Po długich obradach dziś nad ranem przedstawiciele 28 państw członkowskich Unii Europejskiej osiągnęli kompromis w sprawie relokacji imigrantów. 

Uzgodniliśmy, że relokacje mogą być tylko na zasadzie dobrowolności, czyli właściwie nasze racje zostały w pełni uznane

– powiedział dziś w Brukseli premier Mateusz Morawiecki, który nazwał ten kompromis wielkim sukcesem.

Obecne rządy Polska, Węgry i inni partnerzy z Grupy Wyszehradzkiej zacięcie walczyli o to, by nie otwierać granic swoich państwa dla przybyszy. Ale po dzisiejszym porozumieniu głos zabrał jeden z europosłów Platformy, który stwierdził, że jest tak, jak "od początku" chcieli... urzędujący od lat w Brukseli b. premier RP Donald Tusk i i b. premier RP Ewa Kopacz.

"Z uchodźcami zakończyło się tak, jak od początku chciała premier Kopacz i przewodniczący Tusk - dobrowolność. A jak zadziałają centra kontroli ulokowane w granicach UE a nie na zewnątrz, tego jeszcze nie wiemy"

- napisał Janusz Lewandowski na Twitterze.

Z uchodźcami zakończyło się tak, jak od początku chciała premier Kopacz i przewodniczący Tusk - dobrowolność. A jak zadziałają centra kontroli ulokowane w granicach UE a nie na zewnątrz, tego jeszcze nie wiemy.

— Janusz Lewandowski (@J_Lewandowski) 29 czerwca 2018

Ktoś jednak musiał przypomnieć politykowi o tym, jak PO walczyła o wpuszczenie imigrantów do Polski. Wzięli się za to internauci.

#tomczyk @Platforma_org ⬇️⬇️⬇️
12 tys. uchodźców w Polsce to sprawiedliwe,
ale jesteśmy przygotowani na każdą liczbę
⬇️⬇️⬇️https://t.co/levfTB9qfx przez @YouTube

— Brat Wodza ?? ? (@BratWodza) 29 czerwca 2018

Ja z racji wieku może i mam sklerozę, ale na pewno nie tak dużą, jak pan mi to próbuje zasugerować... pic.twitter.com/JI1pa3qh6D

— Song Mun (@SongMun67) 29 czerwca 2018

Nieładnie tak kłamać.
"Jeśli polski rząd jako jeden z dwóch czy trzech w Europie zdecyduje się nie uczestniczyć w solidarnym poddziale obowiązków w sprawie uchodźców, to będą tego konsekwencje. Takie są zasady w Unii Europejskiej" - Donald Tusk. https://t.co/15uLh5xG7C

— ɐllǝnuɐɯɯı ?????? (@Immanuela_Kant) 29 czerwca 2018

 

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

 

#uchodźcy #imigranci #relokacja #Janusz Lewandowski #Tusk #Kopacz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo