Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Legionowo kazało na siebie czekać długo. Lokalny baron PO stracił władzę po 22 latach

Na pełne wyniki II tury wyborów w Legionowie trzeba było czekać do godziny 3.00, co opóźniało publikację oficjalnych wyników dogrywki w wyborach samorządowych przez Państwową Komisję Wyborczą. W mieście kandydat Trzeciej Drogi pokonał lokalnego barona PO, Romana Smogorzewskiego, który piastował funkcję prezydenta od 22 lat.

Roman Smogorzewski
Roman Smogorzewski - Facebook.com

W wyborach na prezydenta miasta Legionowa zwyciężył Bogdan Kiełbasiński z Trzeciej Drogi, który otrzymał 51,92 proc. poparcia. Z kolei urzędujący od 22 lat prezydent miasta Roman Smogorzewski miał 48,08 proc. głosów.

To wyniki ze wszystkich obwodów do głosowania w mieście, które Państwowa Komisja Wyborcza podała na swojej stronie internetowej przed godz. 5 w poniedziałek. Legionowo było w skali kraju tym miastem, z którego najpóźniej spłynęły pełne wyniki. Najdłużej na stronie PKW brakowało informacji z obwodowej komisji wyborczej numer 3 działającej w zespole szkolno-przedszkolnym przy ulicy Jana Pawła I.

Po podliczeniu głosów ze wszystkich komisji wyborczych na Bogdana Kiełbasińskiego (Trzecia Droga Polska 2050 i PSL) oddano 9010 głosów. Z kolei dotychczasowy prezydent Roman Smogorzewski (Porozumienie Samorządowe) otrzymał 8342 głosy.

Frekwencja w drugiej turze w Legionowie wyniosła 43,68 proc.

Bogdan Kiełbasiński to wieloletni legionowski radny i lider lokalnego stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy (NM NS). Startował jako kandydat Trzeciej Drogi, czyli Polski 2050 i PSL.

Roman Smogorzewski był prezydentem Legionowa od 22 lat. Popierali go miejscowi samorządowcy skupieni wokół Porozumienia Samorządowego (PS) oraz Platforma Obywatelska.

W pierwszej turze wyborów dotychczasowy włodarz miasta uzyskał 42,02 proc. głosów, oddano na niego 8878 głosów. Na Kiełbasińskiego głosowało 4847 wyborców, co dało mu poparcie na poziomie 22,94 proc.

Kiełbasiński wszedł do drugiej tury z niewielką przewagą nad kolejnym kandydatem. Na trzeciego w pierwszej turze Andrzeja Kalinowskiego (PiS) zagłosowało 4491 mieszkańców Legionowa, co przełożyło się na 21,26 proc. poparcia. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo