Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Ktoś wymyślił absurdalną historyjkę o księdzu. A "Wyborcza" zrobiła z tego aferę!

Ale się ośmieszają! Nie dość, że korzystają z humorystycznego portalu, którego twórcy zaznaczają: "naszych newsów nie należy traktować poważnie, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością", to jeszcze fałszywą informację podają jako prawdziwą. Kto? Portal wydawcy "Gazety Wyborczej" - Gazeta.pl.

Piotr Galant / Gazeta Polska

"Gazeta Wyborcza", lubująca się w dostarczaniu czytelnikom pikantnych, choć luźno osadzonych w prawdzie informacji, tym razem całkowicie się skompromitowała. 

Na swoim portalu zamieściła bowiem artykuł szkalujący hiszpańskiego księdza, który jakoby "puścił dość siarczystego bąka" podczas sprawowania Mszy świętej, wiernych zaś -  zdaniem "GW" - zapewniał, że "to objawienie Ducha Świętego".

Co na to ksiądz? Ksiądz jak gdyby nigdy nic podniósł głowę i wykrzyknął ''Duchu Święty!'', po czym przeżegnał się i dodał szybkie ''amen''. Na reakcję tłumu nie było trzeba długo czekać. Ludzie wybuchli śmiechem, a zmieszany ksiądz szybko zakończył nabożeństwo. Później pytany przez wścibskich i ciekawskich o to, co też na mszy dziwnego się wydarzyło, zapewniał, że Duch Święty objawił się właśnie w imię Boga - podaje There is News.

- pisze "Wyborcza". 

Taki stek bzdur "GW", jak sama wskazuje, cytuje za portalem thereisnews.com. Ten zaś na swojej stronie zastrzega, że podawane treści są zmyślone i nie mają nic wspólnego z prawdą. 

Na portalu thereisnews.com czytamy m.in., że:

  • Treść TIN jest fikcją i nie odpowiada rzeczywistości.
  • Wszystkie odnośniki, nazwy, marki lub instytucje, które pojawiają się w witrynie, są używane jako elementy kontekstowe, tak jak w przypadku każdego powieściowego lub fikcyjnego konta.
  • TIN nie jest polecany osobom niepełnoletnim ze względu na tematykę niektórych artykułów.
  • Zgodnie z limitami określonymi przez prawo, TIN nie ponosi żadnej odpowiedzialności wynikającej z niewłaściwego lub niezgodnego z prawem użytkowania oraz braku prawdziwości, integralności, aktualizacji i dokładności danych lub informacji zawartych na jego stronach internetowych.

Niestety, choć niesmaczna historyjka o księdzu jest wyssana z palca, została uznana za prawdziwą nie tylko przez "Wyborczą". Sprawę opisuje już RMF.FM w tekście "Ksiądz nie wytrzymał na mszy! Swoją reakcję tłumaczył objawieniem...".

Tymczasem "Wyborcza", która zorientowała się, że zaliczyła kompromitującą wpadkę , w nieudolny sposób tłumaczy się z wprowadzenia czytelnika w błąd:

I choć wszystko to wygląda komicznie i naprawdę miało szansę wydarzyć się w rzeczywistości, to niestety to jest to tylko kaczka dziennikarska i tzw. fake news. Na który, było nie było, my również się nabraliśmy.

Taki poziom!

 Źródło: niezalezna.pl

 

#"Gazeta Wyborcza" #fake news #ksiądz #objawienie #RMF FM

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo