Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Książę William, brytyjski następca tronu, z wizytą w Rzeszowie. Błaszczak: "To dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt"

W 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie wizytę złożył książę William. W spotkaniu z polskimi i brytyjskimi żołnierzami uczestniczył wicepremier szef MON Mariusz Błaszczak - poinformował MON na Twitterze. Podczas wizyty książę William podkreślił: „Nasze narody łączą silne więzi. Dzięki naszej współpracy na rzecz wspierania narodu ukraińskiego i jego wolności, która jest również naszą i waszą wolnością, te więzi stają się jeszcze silniejsze". W czwartek natomiast książę spotka się prezydentem Andrzejem Dudą.

twitter.com/MON_GOV_PL

"W 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie odbyło się spotkanie wicepremiera Błaszczak oraz Jego Królewskiej Wysokości, Księcia Wilhelma z żołnierzami Wojska Polskiego i Sił Zbrojnych Wielkiej Brytanii"

- czytamy we wpisie MON na Twitterze opublikowanym w środę po południu.

Jak podkreślono, obecnie w Polsce przebywa ok 400 żołnierzy brytyjskich, których większość rozlokowana jest na południowym wschodzie kraju. "Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Jestem dumny z tego, że w obecności księcia Walii, Jego Królewskiej Wysokości, mogę podziękować żołnierzom brytyjskim i polskim za wspólną służbę na polskiej ziemi" - powiedział Błaszczak podczas spotkania z Williamem i żołnierzami cytowany przez MON.

"Od grudnia 2021 r. do sierpnia 2022 r. w Polsce przebywał pododdział wojsk inżynieryjnych z Wielkiej Brytanii, który współpracował z Wojskiem Polskim w zakresie wzmacniania granicy z Białorusią. Od czerwca 2022 r. w Polsce stacjonuje brytyjski system obrony przeciwlotniczej Sky Sabre"

- przypomniało w osobnym wpisie MON. 

Książę Walii o swojej wizycie poinformował również na swoich oficjalnych kontach w mediach społecznościowych. "Dzisiaj po południu, po przyjeździe do Polski, spotkałem się z brytyjskimi i polskimi żołnierzami, od których usłyszałem o ich niezwykłej pracy na rzecz Ukrainy" - napisał książę Wiliam po spotkaniu z żołnierzami na Instagramie i Twitterze. "W imieniu nas wszystkich, dziękuję" - podkreślił brytyjski następca tronu.

Podczas wizyty w Rzeszowie książę William podkreślił: „Nasze narody łączą silne więzi. Dzięki naszej współpracy na rzecz wspierania narodu ukraińskiego i jego wolności, która jest również naszą i waszą wolnością, te więzi stają się jeszcze silniejsze".

"Jestem tutaj, ponieważ chcę osobiście podziękować polskim i brytyjskim żołnierzom współpracującym w bliskim i niezwykle ważnym partnerstwie. Chcę również złożyć hołd inspirującej postawie Polaków. Otworzyliście swoje serca dokładnie tak, jak otworzyliście swoje domy"

- mówił brytyjski następca tronu cytowany w informacji prasowej ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie.

"Właśnie dlatego dziś po południu odwiedziłem Rzeszów, aby spotkać się ze stacjonującymi tam oddziałami i wysłuchać ich historii oraz wyrazić uznanie dla ich służby. Jestem poruszony ich pasją i wspólną determinacją w obronie naszej wspólnej wolności" - dodał książę.

Poinformował, że w środę wieczorem udaje się do punktu pobytowego dla uchodźców w Warszawie, aby zobaczyć na własne oczy jak przebiegają działania humanitarne i jak ważne jest wsparcie, którego Polki i Polacy w całym kraju udzielają Ukraińcom uciekającym przed wojną.

Dodał, że w czwartek podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą podkreśli "głębokie relacje łączące nasze dwa narody". "I ponownie zapewnię, że nadal Was wspieramy i jesteśmy wdzięczni Polakom.”

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo