Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Zaatakował policjantów sierpem i siekierą

43-letni mieszkaniec gminy Urzędów (Lubelskie) próbował zaatakować policjantów siekierą i sierpem, grożąc jednocześnie im śmiercią. Żaden z funkcjonariuszy nie został ranny. Jeszcze we wtorek sprawca zostanie doprowadzony do prokuratury. Za czynną napaść na policjanta grozi do 10 lat więzienia.

Sprawca nie tracił humoru przed policyjnym obiektywem...
https://lublin.policja.gov.pl

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie Kamil Gołębiowski przekazał, że do czynnej napaści na policjantów doszło w poniedziałek na terenie gminy Urzędów.

Funkcjonariusze z Bełżyc chcieli porozmawiać z 43-latkiem w związku z ustalaniem szczegółów prowadzonego postępowania. W trakcie wykonywania czynności mężczyzna próbował zaatakować funkcjonariuszy siekierą, a następnie zaczął wymachiwać w ich kierunku sierpem. Przy tym cały czas kierował groźby pozbawienia życia. Był agresywny, wulgarny, pijany

 – opisał oficer prasowy.

Sprecyzował, że żaden z policjantów nie doznał obrażeń.

Na miejsce przyjechał drugi patrol policji. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę. 43-latek trafił do policyjnej celi. „Sprawca odpowie za czynną napaść i kierowanie gróźb karalnych. Dzisiaj zostanie doprowadzony przez policjantów do prokuratury. Policjanci wnioskują o wystąpienie do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu” – dodał we wtorek nadkom. Gołębiowski.

Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi do 10 lat więzienia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#policja #atak na policjanta

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo