Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 71-letni pracownik

71-letni pracownik portu w Świnoujściu został przygnieciony najprawdopodobniej przez stalową płytę w trakcie załadunku na wagony. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Sprawę bada prokuratura.

Policja radiowóz
Bartosz Kalich - Gazeta Polska

Do wypadku doszło we wtorek około południa. W świnoujskim porcie przy ul. Bunkrowej odbywał się załadunek wagonów. 71-letni pracownik został przygnieciony przez ciężki element, prawdopodobnie stalową płytę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, ale pomimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

Rzecznik komendy miejskiej policji w Świnoujściu st. sierż. Kamil Zwierzchowski powiedział, że "czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem prokuratury".

Okoliczności wypadku wyjaśniają śledczy z Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu. "Prokurator był na miejscu zdarzenia, przeprowadził oględziny. Postępowanie jest prowadzane w sprawie wypadku przy pracy ze skutkiem śmiertelnym. Prokurator będzie badać m.in. czy ktoś naruszył przepisy BHP" - poinformował Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

"Na razie postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko osobie"

– podkreślił prok. Wieczorkiewicz.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wypadek

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo