Wypadek na S8 z wątkiem Gersdorf. Przeprowadzono eksperyment. Opinia biegłego zdecyduje o możliwych zarzutach

Opinia biegłego zdecyduje, czy śledczy przedstawią zarzuty byłej prezes Sądu Najwyższego Małgorzacie Gersdorf i jej mężowi sędziemu Bohdanowi Zdziennickiemu. Jak informuje Fakt, śledczy z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach przeprowadzili eksperyment procesowy dotyczący okoliczności śmiertelnego wypadku motocyklisty pod Zambrowem. Jego wyniki znane mają być pod koniec czerwca.

Tym samochodem jechała M. Gersdorf
fot. TVP Info (archiwum)

Przypomnijmy, 7 kwietnia na obwodnicy Zambrowa zginął w wypadku 26-letni motocyklista. Ważnym dowodem jest nagranie z kamery samochodu, który wjeżdżał na tę obwodnicę. Media poinformowały, że w samochodzie, który jechał tuż obok wypadku była I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf wraz z mężem Bohdanem Zdziennickim (byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego) - mieli oni nie zatrzymać się i nie udzielić pomocy motocykliście. Przez dłuższy czas poszukiwano świadków zdarzenia.

Gersdorf zaprzeczała, by z mężem brali udział w tym wypadku.

W połowie kwietnia telewizja TVP Info ujawniła nagranie z tego zdarzenia. Na nagraniu widać, że motocyklista rozbija się na lewym pasie, tuż obok przejeżdżającego samochodu, w którym mieli znajdować się Gersdorf i jej mąż. Według świadków, czarne auto zwolniło, po czym odjechało z miejsca zdarzenia.

Do dzisiaj wiele prac nad materiałem dowodowym zostało już przeprowadzonych.

Ze wstępnych badań wynika, że motocykl tuż po wypadku sunął przy aucie sędziów, a potem przeleciał przed ich maską. Na filmie widać także, jak auto w tym samym momencie przyhamowuje, a potem ponownie się rozpędza

- czytamy w "Fakcie".

Opinia biegłego powinna być znana pod koniec czerwca i wtedy podjęta zostanie decyzja o ewentualnych zarzutach oraz kierunku dalszego postępowania. Wśród sprawdzanych elementów śledztwa, jest według źródeł "Faktu" w prokuraturze, także ewentualny wpływ zachowania samochodu małżonków na wypadek oraz powód, dlaczego para nie poinformowała policji o zdarzeniu. Małgorzata Gersdorf w rozmowie z RMF FM podkreślała, że nie wiedziała o żadnym wypadku, ale nagranie pokazuje, że trudno było nie widzieć całego zdarzenia

 Źródło: niezalezna.pl, Fakt, TVP Info

 

#eksperyment procesowy #wypadek pod Zambrowem #Małgorzata Gersdorf #Bohdan Zdziennicki

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo