Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!
Z OSTATNIEJ CHWILI
Bartosz Lewandowski: Marcin Romanowski podjął decyzję o pozwaniu Donalda Tuska za naruszenie jego dóbr osobistych • • •

To cud, że nikt nie zginął! SZOKUJĄCE nagranie z wypadku w Olsztynie. Sprawcą pijany kierowca wywrotki

W kierunku sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym będzie prowadzone śledztwo po wczorajszym wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, gdzie rozpędzona wywrotka prowadzona przez kompletnie pijanego kierowcę staranowała miejski autobus i auta osobowe. Rannych zostało wiele osób. Nagranie z tego wypadku jest szokujące.

Wypadek w Olsztynie, ul. Bałtycka
fot. - screen z nagrania

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, śledztwo w tej sprawie będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. "Na jutro zaplanowane jest wykonanie czynności procesowych z 42-letnim kierowcą ciężarówki, który został umieszczony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych" - dodał.

Śledztwo będzie prowadzone pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, za co sprawcy może grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do groźnego karambolu doszło w poniedziałek ok. godz. 19 na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, w okolicy wiaduktu. Ciężarowa wywrotka bez ładunku staranowała najpierw cztery samochody osobowe stojące na światłach. W wyniku uderzenia jedna z osobówek dachowała. Następnie uderzyła w tył autobusu miejskiego, który stał na przystanku. Zahaczyła o wiatę przystankową i zjechała na pobocze, po skarpie.

Cud, że nikt nie zginął!

W pojazdach uczestniczących w zdarzeniu było w sumie 26 osób. Części z nich udzielono pomocy na miejscu, a 12 poszkodowanych przetransportowano do szpitali. Olsztyńska policja podała, że żadna z osób przewiezionych do szpitali nie odniosła poważnych obrażeń.

Biorąc pod uwagę to, co widać na nagraniu, które publikujemy, to prawdziwy cud!

Z miejsca zdarzenia do szpitala przywieziono też kierowcę ciężarówki, po przebadaniu - za zgodą lekarza - został umieszczony w policyjnym areszcie. Policja przekazała, że był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wiadomo, że to obcokrajowiec. Nie podano jego narodowości.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Olsztyn #pijany kierowca #Bałtycka #wypadek #policja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo