Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Urządziła salon gier w kontenerze. Grożą jej 3 lata więzienia

Funkcjonariusze policji zlikwidowali nielegalnie działający salon gier hazardowych w pow. sochaczewskim. Zabezpieczyli gotówkę i automaty, które były w specjalnym kontenerze. Zarzuty usłyszała 64-letnia kobieta – poinformowała w poniedziałek miejscowa policja.

Policja, radiowóz
Max - pixabay.com

Nielegalny salon gier zlikwidowany 

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie asp. Agnieszka Dzik przekazała, że nielegalny salon gier odkryli funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji.

Salon gier działał w kontenerze ustawionym na jednej z posesji w gminie Teresin.

"Gdy mundurowi weszli do środka, wszystkie automaty były włączone. Na części z nich grali klienci"

– przekazała rzeczniczka.

Mundurowi zabezpieczyli pięć urządzeń i pieniądze pochodzące prawdopodobnie z przestępczego procederu. Do sprawy zatrzymano 64-letnią kobietę z powiatu pruszkowskiego. Podejrzana usłyszała zarzut urządzania lub powadzenia gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom.

"Za przestępstwo to grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie te kary łącznie" – powiedziała policjantka.

Materiały w sprawie nielegalnej działalności zostały przekazane do Krajowej Administracji Skarbowej, która podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą poza kasynami urządzać gier na automatach.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są takie maszyny. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat trzech

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#salon gier #policja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo