Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Ukradł samochód. I jak gdyby nigdy nic… jeździł nim po mieście

Trzy samochody i sprzęt o łącznej wartości 600 tys. zł ukradł z łódzkiego salonu samochodowego 26-latek, którego zatrzymali policjanci. Sprawcy postawiono zarzut kradzieży z włamaniem, aresztowano go na 3 miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia - podała Katarzyna Zdanowska z łódzkiej policji.

Kierowca
pexels.com/pl-pl/@jacksondavidnacimento/ - pexels.com

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego komendy miejskiej w Łodzi oraz funkcjonariusze z Komisariatów II i V, doprowadzili do zatrzymania 26-letniego sprawcy włamania i odzyskania trzech skradzionych pojazdów oraz wyposażenia salonu samochodowego.

"Podejrzany włamał się w nocy do salonu samochodowego mieszczącego się przy alei Włókniarzy w Łodzi skąd ukradł między innymi cztery laptopy, komputer stacjonarny, sejf z zawartością pieniędzy w kwocie 27 tysięcy złotych, telefon, telewizor, oraz ekspres do kawy, powodując straty o łącznej wartości 180 tysięcy złotych "

– poinformowała Zdanowska.

Zatrzymano złodziejafot. / lodzka.policja.gov.pl

Z parkingu przy salonie sprawca ukradł też trzy auta. "Kluczykami zdeponowanymi w salonie uruchomił trzy samochody stojące na parkingu" - przekazała. Wartość strat po tej kradzieży wyceniono łącznie na 600 tys. zł.

"Następnego dnia policjanci odzyskali dwa z trzech skradzionych samochodów" - dodała Zdanowska. Po kilku dniach w Łodzi funkcjonariusze zauważyli poszukiwany pojazd, który prowadził młody mężczyzna.

"Policjanci polecili kompletnie zaskoczonemu mężczyźnie, aby wysiadł z pojazdu. Ten, podczas wychodzenia, podjął próbę ucieczki, co stróże prawa skutecznie mu uniemożliwili. W odzyskanym pojeździe znajdowała się część skradzionych przedmiotów, które po czynnościach wraz z samochodem zostały przekazane właścicielowi"

– relacjonowała.

26-letniemu mężczyźnie postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Podejrzanego aresztowano tymczasowo na trzy miesiące. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#włamanie #kradzież #policja #salon samochodowy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo