Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Ukradł narzędzia, trafił od razu do więzienia za wcześniejsze przestępstwa

44-letni mieszkańcowi Kościana (woj. wielkopolskie) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Ukradł on elektronarzędzia i narzędzia budowlane warte ponad 12 tys. zł. Podejrzany od razu trafił do więzienia, bo już wcześniej miał wyrok. Teraz może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

policja
Policja - Policja

Jak poinformowała w poniedziałek Komenda Powiatowa Policji w Kościanie, do kradzieży doszło pod koniec listopada. Policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do baraków budowlanych znajdujących się na terenie budowy w Kościanie przy ul. Wielichowskiej.

"Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że sprawca używając łomu, wyłamał zabezpieczenia drzwi wejściowych, wszedł do środka baraków, po czym z ich wnętrza dokonał kradzieży elektronarzędzi oraz narzędzi budowlanych, których wartość pokrzywdzony wycenili na łączną kwotę 12 360 zł"

– wskazano.

[polecma:https://niezalezna.pl/polska/kryminalne/dziecko-spadlo-z-sanek-prosto-pod-samochod/505410]

Sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego, którzy na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili sprawcę; okazał się nim 44-letni mężczyzna z Kościana. W miniony piątek mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Skradzione mienie zostało w większości odzyskane i zwrócone właścicielowi.

"Mężczyzna po czynnościach na komendzie nie wrócił jednak do domu. Wprost z policyjnego aresztu trafił do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo"

– podała policja.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem 44-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#zarzuty #włamanie #kradzież

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo