NASZ NEWS! Próba ataku na premiera w Świdniku. Kim są zatrzymani?

Dwie osoby zostały zatrzymane w Świdniku podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Dwaj mężczyźni, którzy prawdopodobnie specjalnie przejechali setki kilometrów, by zakłócić to spotkanie, odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Podczas wizyty premiera w Świdniku doszło do próby zaatakwoania go
fot. TVP Info,pixabay

Podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego w Świdniku doszło do incydentu - ktoś próbował wtargnąć na miejsce, gdzie przemawiał szef rządu. – Tu ktoś przed chwilą próbował mnie zaatakować, ale dziękuję bardzo służbie za szybką, sprawną interwencję. Brawo dla naszych pracowników, funkcjonariuszy – powiedział premier Mateusz Morawiecki w Świdniku.

Jak się okazało, zatrzymani zostali dwaj mężczyźni. Portal Niezalezna.pl ustalił, że jeden z nich to mieszkaniec Warszawy, drugi pochodzi z województwa zachodniopomorskiego. Wszystko wskazuje na to, że do Świdnika przyjechali specjalnie, by zakłócić spotkanie z premierem. 

- Dwie osoby, które próbowały zakłócić przemówienie premiera, zostały zatrzymane i przekazane policji - informuje nas nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. - To dwaj mężczyźni w wieku 19 i 44 lat. 

Mężczyźni trafili na komendę w Świdniku i tu zostaną rozliczeni, najprawdopodobniej z wykroczenia, czyli próby zakłócenia zgłoszonego, legalnego wiecu. Jeszcze dziś prawdopodobnie opuszczą komendę. Trwają z nimi czynności, skierujemy ze swojej strony wniosek o ukaranie do sądu

– powiedział nam nadkom. Fijołek.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#policja #atak na premiera #Świdnik

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo