Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Przed morderstwem znęcał się nad ofiarami. Jest wyrok dla zabójcy seniorek

Dożywotnie pozbawienie wolności - to wyrok, jaki usłyszał w poniedziałek 48-latek oskarżony o zabójstwa dwóch seniorek z Grójca. Mężczyzna przed zabiciem ofiar znęcał się nad nimi. Wyrok Sądu Okręgowego w Radomiu nie jest prawomocny.

Sąd zdecydował...
Pixabay - Pixabay.com

"Sąd orzekł również, że kara dożywotnego pozbawienia wolności ma być wykonywana w zakładzie karnym zapewniającym okresową opiekę psychologiczną i psychiatryczną" – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego Arkadiusz Guza.

Paweł G. wybierał na ofiary samotne staruszki. W sierpniu 2021 r. zamordował 89-letnią mieszkankę Grójca i zabrał jej gotówkę. Natomiast w nocy z 30 września na 1 października 2021 r. ofiarą 48-latka padła kolejna starsza kobieta. Z domu 87-latki zniknął też portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca znęcał się nad kobietami.

Paweł G. został zatrzymany w marcu 2022 r. Poszukujący sprawcy morderstwa funkcjonariusze zabezpieczyli ślady w miejscu zbrodni, przesłuchali świadków, przeprowadzili też badania z wykorzystaniem najnowszych technik kryminalistycznych, m.in. badania fenotypowe określające prawdopodobne cechy fizjonomiczne sprawcy, które ukierunkowały działania śledczych. Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z zabójstwem ze szczególnym okrucieństwem dwóch mieszkanek Grójca i rozboju na innej starszej osobie.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#morderstwo #dożywotnie więzienie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo