Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach zdewastowany. Policja szuka tego mężczyzny

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach udostępnili wizerunek mężczyzny odpowiedzialnego za zdewastowanie pomnika Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Obiekt został pomalowany białą farbą. To nie pierwsza taka sytuacja w tym mieście.

Poszukiwany mężczyzna
KMP w Siedlcach

Sieleccy policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze zgodnie z art. 261 kk w sprawie znieważenia pomnika Lecha Kaczyńskiego, usytuowanego przy skrzyżowaniu ulic Cmentarnej i Wojskowej. Mundurowi zwrócili się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości, który, według funkcjonariuszy "dokonał znieważenia obelisku poprzez jego pomalowanie".

"W związku z powyższym, jeżeli ktoś z Państwa rozpoznaje osobę z fotografii, proszony jest o kontakt z KMP w Siedlcach pod nr tel. 47 707-23-60 lub 112."

- przekazano w komunikacie KMP w Siedlcach.

Odsłonięty w 2014 roku pomnik tragicznie zmarłego prezydenta już raz musiał przechodzić renowację. W maju 2021 roku obiekt również został oblany białą farbą.

Wtedy, jak przypomina Tygodnik Siedlecki, za jego naprawę "zapłacili wszyscy mieszkańcy", gdyż sfinansowano ją, z budżetu miasta.

"A koszty nie są małe. Wynikają z zakupu specjalistycznych detergentów, które usuną farbę, a zarazem nie uszkodzą kamienia"

- piszą siedleccy dziennikarze.

 Źródło: KMP w Siedlcach, Tygodnik Siedlecki, niezalezna.pl

 

#Siedlce #pomnik lecha kaczyńskiego

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo