Podawał się za policjanta i wlepiał mandaty. Wpadł!

Gdańscy policjanci zatrzymali 63-letniego oszusta, który podając się za policjanta i posługując przerobioną legitymacją, wyłudził od mężczyzny pieniądze za palenie tytoniu w miejscu zabronionym. Zatrzymany usłyszał łącznie cztery zarzuty i odpowie m.in. za oszustwo oraz przerobienie dokumentu.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
No i wpadł...
gdansk.policja.gov.pl
"63-latek na terenie dworca autobusowego przy ul. 3 Maja w Gdańsku podszedł do mężczyzny palącego papierosa i okazując mu legitymację powiedział, że za palenie tytoniu w miejscu zabronionym nałoży na niego mandat wysokości 500 złotych. Zaproponował, że mandatu nie wypisze, jeśli pokrzywdzony da mu 100 złotych"

– relacjonowała oficer prasowa gdańskiej policji podinsp. Magdalena Ciska.

Dodała, że pokrzywdzony wręczył oszustowi pieniądze, następnie podszedł do palącej papierosa kobiety i zachował się w taki sam sposób. "Kiedy pokrzywdzona poszła do bankomatu, by wypłacić 200 złotych, sprawca został ujęty przez świadków, a następnie przekazany funkcjonariuszom Straży Miejskiej, do czasu przyjazdu wezwanego na miejsce patrolu policyjnego" - podała funkcjonariuszka.

Wyjaśniła, że do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę. Po zatrzymaniu podejrzany został przewieziony do policyjnego aresztu.

Dziś 63-latek z powiatu kartuskiego usłyszał cztery zarzuty i odpowie między innymi za oszustwo i przerobienie dokumentu.

"Policjanci ustalają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie znacznie więcej tego typu przestępstw. Jeżeli są osoby, które zostały poszkodowane przez oszusta, apelujemy, aby zgłaszały się na Policję w celu złożenia zawiadomienia w tej sprawie"

– przekazała oficer prasowa.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Pomorskie #Gdańsk #oszust

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo