Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Pobił, a potem zrzucił kolegę z mostu do rzeki

Olsztyńska policja prowadzi czynności sprawdzające w związku z szarpaniną między dwoma mężczyznami, wskutek której jeden z nich spadł z mostu Jana do rzeki. Funkcjonariusze mają wyjaśnić, czy doszło do narażenia człowieka na niebezpieczeństwo.

Mężczyzna wrzuca drugiego do rzeki
Youtube @tvolsztyncompl

O zdarzeniu stało się głośno w lokalnych mediach z powodu filmiku zamieszczonego na Twitterze. Na nagraniu widać szarpaninę dwóch mężczyzn na moście św. Jana Nepomucena na Starym Mieście w Olsztynie; jeden z nich podnosi drugiego z chodnika i przez barierkę mostu zrzuca do Łyny.

Filmik wzbudził emocje w sieci z powodu wyglądającego dramatycznie przebiegu zdarzenia, ale również ze względu na zachowanie obserwujących tę scenę ludzi. Zza kadru słychać kpiące komentarze, a większość przechodniów nie reaguje na to, co się dzieje.

Jak podała w poniedziałek olsztyńska policja, po informacji o zdarzeniu, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, na miejsce zostały wysłane służby ratunkowe.

"Według relacji świadków, miało tam dojść do szarpaniny między dwoma mężczyznami, w wyniku której jeden z mężczyzn miał wpaść do rzeki. Na szczęście 43-latkowi nic poważnego się nie stało i wydostał się na brzeg o własnych siłach. Drugi z mężczyzn oddalił się z miejsca przed przyjazdem policjantów" - przekazała PAP st. post. Paulina Żur z olsztyńskiej policji.

Jak dodała, funkcjonariusze rozpytali świadków zdarzenia i ustalili tożsamość drugiego mężczyzny, którym okazał się 37-latek. "W rozmowie z policjantami 43-latek stwierdził, że nie zamierza składać żadnego zawiadomienia w tej sprawie" - wyjaśniła.

Jednak - jak przekazała - po wstępnym ustaleniu okoliczności tego zdarzenia i zapoznaniu się z opublikowanym materiałem filmowym, policjanci podjęli decyzję o przeprowadzeniu czynności sprawdzających w kierunku art. 160 kk., czyli narażenia innej osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jest to przestępstwo zagrożone karą do trzech lat więzienia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Youtube

 

#Olsztyn #wrzucił do rzeki

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo