Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Jest zarzut dla 18-letniego nożownika z Kadzidła

Nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności grozi 18-latkowi, który w środę w szkole w Kadzidle koło Ostrołęki zaatakował nożem trójkę swoich rówieśników. Nastolatek usłyszał w piątek zrzut usiłowania zabójstwa wielu osób. Śledczy skierowali też wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Atak nożownika w szkole w Kadzidle
fot. z miejsca zdarzenia - eOstroleka.pl

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz, Albert G. w trakcie przesłuchania częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył w tej sprawie. „Ich treści nie ujawniamy z uwagi na dobro śledztwa” – dodała prokurator.

18- latek został przesłuchany w czwartek wieczorem w obecności obrońcy. W piątek rano prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Ostrołęce wniosek o tymczasowe aresztowanie 18-latka na okres trzech miesięcy. Sąd ma na rozpoznanie wniosku 24 godziny. Za przestępstwo zarzucane Albertowi G. grozi kara minimalna 15 lat pozbawienia wolności, a maksymalnie nawet kara dożywocia.

Zaatakował nożem rówieśników

W środę podczas zajęć w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle k. Ostrołęki jeden z uczniów zaatakował dwóch kolegów i koleżankę. Jak podała prokuratura, jeden z chłopców doznał ran ciętych szyi, dziewczyna - ran brzucha, pokrzywdzony chłopak trafił do szpitala w Warszawie, dziewczyna do szpitala w Ostrołęce. Uczeń, który miał rany cięte przedramienia, po kilku godzinach od zdarzenia został przewieziony do szpitala w Szczytnie.

Po około godzinie od ataku sprawca został zatrzymany przez policję w odległości około 500 m od szkoły. Ze względu na niewielkie obrażenia ciała, także został przetransportowany do szpitala, gdzie był pilnowany przez policjantów.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#nożownik z Kadzidła #policja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo