Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Był poszukiwany, przekroczył prędkość i... trafił za kratki

35-letni mężczyzna, który przekroczył dozwoloną prędkość na al. Niepodległości w Sopocie, został zatrzymany przez policjantów. W trakcie kontroli okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policja polska
Pixabay - Pixabay

Oficer prasowa komendanta miejskiego policji w Sopocie podkomisarz Lucyna Rekowska przekazała, że we wtorek rano policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który na al. Niepodległości przekroczył dozwoloną prędkość.

„Okazało się, że siedzący za kierownicą 35-letni gdańszczanin popełnił nie tylko wykroczenie, ale też przestępstwo, bo ciążył na nim sądowy zakaz kierowania pojazdami. Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku zakaz ten obowiązuje od marca 2023 roku do marca 2025 roku”

– poinformowała.

Wyjaśniła, że mężczyzna był także poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu i zgodnie z zarządzeniem Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku ma do odbycia zastępczą karę 272 dni więzienia za kradzież.

„Jeszcze tego samego dnia usłyszał on zarzut złamania sądowego zakazu i za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Następnie funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary. Za przekroczenie dozwolonej prędkości mężczyzna został pouczony”

– podała podkom. Rekowska.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#przekraczanie prędkości

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo