Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Arsenał w domu 51-latka

Policjanci z Otwocka zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który w domu posiadał nielegalny arsenał. Policjanci znaleźli pistolet, rewolwer, ponad 100 sztuk amunicji oraz gotówkę w kwocie 10 tys. złotych i 500 euro. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Arsenał Otwock
Policja - otwock.policja.gov.pl

Sierż. szt. Patryk Domarecki z policji w Otwocku przekazał, że kryminalni uzyskali informację o mężczyźnie zamieszkującym na terenie Otwocka, który może posiadać broń palną bez wymaganego zezwolenia. Policjanci zdecydowali się na zatrzymanie 51-latka, gdy ten będzie wysiadał z pojazdu.

"Mężczyzna był zupełnie zaskoczony policyjną akcją. Gdy funkcjonariusze poinformowali o przyczynach zatrzymania, 51-latek przyznał, że posiada w domu broń i amunicję"

- przekazał policjant.

Specjalnie wyszkolony pies policyjny przeszukał miejsce zamieszkania zatrzymanego mężczyzny. Odnalazł pistolet o kalibrze 9 mm, rewolwer o kalibrze 6 mm oraz ponad 100 sztuk amunicji.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie 51-latka, jednak sąd nie zgodził się z tym. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Oglądaj TV Republika na YouTube

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#policja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo