Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

129 kg marihuany w samochodzie

Policjanci Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu podczas kontroli drogowej znaleźli w zatrzymanym samochodzie 129 kg marihuany o wartości 5 milionów złotych - podała w środę wielkopolska policja. 31-letni kierowca trafił do aresztu.

Policja radiowóz
Bartosz Kalich - Gazeta Polska

Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji podał w środę, że zatrzymanie dostawczego busa miało miejsce 27 marca na terenie pow. grodziskiego.

"Powodem interwencji był uszkodzony zderzak, który zagrażał bezpieczeństwu innym użytkownikom. Policjanci zabrali dowód rejestracyjny samochodu i pouczyli kierowcę. Jednak mimo tego 31-letni kierowca był bardzo zdenerwowany obecnością policjantów" - podał Święcichowski.

Funkcjonariusze poprosili kierowcę o otworzenie części ładunkowej, która według jego słów miała być pusta. Okazało się, że jest wypełniona workami.

"Po ich otwarciu, oczom policjantów ukazały się mniejsze worki z zielonym suszem. Badanie wykazało, że jest to marihuana. Mężczyzna tłumaczył, że nic nie wie o pochodzeniu tych narkotyków. Został zatrzymany" - poinformował.

Kierowca busa został aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#policja #marihuana

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo