Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Kraków: CBA wszczęło kontrolę w Zarządzie Zieleni Miejskiej

Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło kontrolę w Zarządzie Zieleni Miejskiej (ZZM) w Krakowie i sprawdza, czy w latach 2019-2023 doszło tam naruszeń prawa w związku z procedurami zamówień publicznych.

Centralne Biuro Antykorupcyje
fot. Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska
"Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Krakowie prowadzą od 29 maja 2024 r. kontrolę, określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji, w przedmiocie udzielania zamówień publicznych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie w latach 2019-2023"

– poinformowało w środę CBA.

Kontrola powinna zakończyć się w ciągu trzech miesięcy, w przypadku konieczności może być przedłużona do maksymalnie sześciu miesięcy.

"Jako instytucja kontrolowania nie możemy podawać informacji związany z kontrolą poza tymi, które CBA już podało"

– powiedziała rzeczniczka ZZM Aleksandra Mikolaszek.

Od 2015 r. dyrektorem ZZM był Piotr Kempf związany z PSL. W lutym został powołany na dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Jego stanowisko w ZZM zajął dotychczasowy wicedyrektor tej miejskiej jednostki Łukasz Pawlik.

Aktywiści miejscy i ekologiczni wielokrotnie zarzucali poprzedniej dyrekcji brak dbałości o przyrodę. W jednej z petycji napisali o poprzednim dyrektorze, że "nigdy nie wspomógł mieszkańców w obronie drzew, gdy te masowo i bezpodstawnie wycinano pod miejskie inwestycje".

Od 2002 do 2024 roku prezydentem Krakowa był Jacek Majchrowski. W kwietniowych wyborach na prezydenta został wybrany Aleksander Miszalski z KO.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#CBA #Kraków #kontrola

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo