Pielgrzymka Benedykta XVI do Polski jedną z najważniejszych podróży

Wizyta Benedykta XVI w Polsce w 2006 r. była jedną z najważniejszych podroży w jego trwającym od 2005 r. do 2013 r. pontyfikacie, twierdzą w środę hiszpańskie media. Zgodnie też przypominają, że w Polsce zmarły papież miał licznych sympatyków.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
fot. Maciek.malec - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20234442

Wydawany w Madrycie dziennik “La Razon” uważa, że pochodzący z Niemiec Benedykt XVI stał się “Pasterzem bez granic” niejako z konieczności kontynuowania linii swego poprzednika, Jana Pawła II, którego pontyfikat został naznaczony licznymi podróżami apostolskimi po świecie.

- W czasie siedmiu i pół roku swego pontyfikatu Benedykt XVI odbył 24 podróże międzynarodowe i odwiedził 22 kraje na pięciu kontynentach

- przypomniał w środę “La Razon”.

Hiszpańska gazeta wskazała, że najbardziej udanymi pielgrzymkami Benedykta XVI była pierwsza podróż do rodzimych Niemiec z sierpnia 2005 r., a także zorganizowana w maju 2006 r. wizyta apostolska w Polsce. Nazywa je “podróżami zakończonymi sukcesem”.

Stołeczna gazeta przypomina, że podczas wyjazdu do Polski doszło do “symbolicznego” odwiedzenia przez pochodzącego z Niemiec papieża niemieckiego obozu zagłady Auschwitz.

Hiszpańscy komentatorzy odnotowują, że Benedykt XVI był niezwykle lubiany w Polsce, ojczyźnie Jana Pawła II, a jego wizyta z 2006 r. stała się jedną z ważniejszych podczas pontyfikatu przerwanego niespodziewaną rezygnacja z urzędu w 2013 r.

Portal Religion Digital twierdzi, że sama ocena pontyfikatu Jana Pawła II musi zawsze uwzględniać osobę kardynała Josepha Ratzingera, który był jednym z najbliższych współpracowników pochodzącego z Polski papieża.

W ocenie portalu Benedykt XVI był też jedną z najbardziej zaufanych osób Jana Pawła II.

Religion Digital przypomina, że wielokrotnie podczas swojego pontyfikatu papież Benedykt XVI wyrażał wdzięczność za możliwość współpracy z Janem Pawłem II.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Benedykt XVI

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo