Papież Franciszek: Rodzina Ulmów była promieniem światła w czasie wojny. Niech będzie wzorem

"Rodzina Ulmów była promieniem światła w czasie wojny, niech będzie wzorem dla nas wszystkich" - powiedział w Watykanie papież Franciszek. Polska rodzina, zamordowana przez Niemców w 1944 r., została dziś wyniesiona na ołtarze.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Papież Franciszek
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W Markowej odbyła się uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów. Niemcy zamordowali rodzinę Ulmów oraz ukrywanych przez nich Żydów 24 marca 1944 roku w Markowej. Beatyfikacja Ulmów jest pierwszą w historii Kościoła, gdy do grona błogosławionych dołącza cała rodzina, wraz z dziećmi.

O beatyfikacji polskiej rodziny mówił dziś w Watykanie papież Franciszek. Przypomniał wiernym z całego świata jej historię.

- Ta rodzina Polska była promieniem światła podczas II wojny światowej, niech będzie dla nas wszystkim wzorem do naśladowania w czynieniu dobra tym, którzy są potrzebujący - powiedział papież, dodając: - Na ich wzór wszyscy jesteśmy wezwani, żeby porzucić broń i oddać się modlitwie. Czyńmy to za wiele narodów, które cierpią z powodu wojen. 

Papież wezwał do braw dla błogosławionej rodziny Ulmów, a następnie poprosił, by wierni "pomnożyli naszą modlitwę za umęczony naród ukraiński". 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#rodzina Ulmów

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo