Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Obchody 19. rocznicy śmierci papieża Polaka

Dziś przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. W Watykanie obchodzona będzie ona poprzez poranną mszę przy grobie polskiego papieża w bazylice watykańskiej oraz poprzez wieczorne czuwanie modlitewne na placu Świętego Piotra.

Jan Paweł II
Fot. Marcin Pegaz/ - Gazeta Polska.

Na mszy przy grobie papieża w bazylice Świętego Piotra zgromadzą się polscy duchowni z Rzymu i Watykanu oraz pielgrzymi z Polski, których wielu przybyło do Wiecznego Miasta na uroczystości Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.

O godzinie 21. na placu Świętego Piotra rozpocznie się organizowane co roku 2 kwietnia polonijne czuwanie modlitewne pod hasłem "Jesteśmy", na które zapraszają Watykańska Fundacja Jana Pawła II i księża z polskiego kościoła pod wezwaniem świętego Stanisława w Rzymie.

Czuwania z udziałem wielu Polaków mieszkających i przebywających w stolicy Włoch nawiązują do roku 2005, gdy tysiące osób modliły się na placu Świętego Piotra w ostatnich dniach i godzinach życia Jana Pawła II.

Kulminacją tego wydarzenia jest modlitwa o godzinie 21.37, gdy zmarł papież.

27 kwietnia, w 10. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II uroczystą mszę w bazylice Świętego Piotra odprawi dziekan kolegium kardynalskiego kardynał Giovanni Battista Re.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#papież #Jan Paweł II #Watykan

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo