Z OSTATNIEJ CHWILI
"Anatomia upadku" Justine Triet otrzymała Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego filmu • • •

Kard. Ryś: Wielki, święty Kościół jest w ruinie

- Skoncentrowani na swoich własnych kościelnych, wewnętrznych interesach, pożytkach nie patrzymy na to, że Dom Pana - jeden wielki, święty Kościół, jest w ruinie - powiedział kardynał-nominat, metropolita łódzki Grzegorz Ryś w czwartek podczas mszy przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej. Arcybiskup Ryś przybył do Rzymu na sobotni konsystorz, w czasie którego papież Franciszek włączy go do Kolegium Kardynalskiego.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Kard. Grzegorz Ryś
Twitter.com/ Vatican News PL @VaticanNewsPL

Msza odbyła się w 65. rocznicę sakry biskupiej polskiego papieża.

Metropolita łódzki mówił w kazaniu w bazylice Świętego Piotra, gdzie słuchali go polscy pielgrzymi: "Wyszliśmy z niewoli, mówiliśmy o tym z niesłychaną satysfakcją, z ogromną radością. Wielu z nas to jeszcze pamięta, lata osiemdziesiąte, początek lat dziewięćdziesiątych".

"Czy nie macie poczucia, że żyjemy w kraju, gdzie każdy zajmuje się tylko swoimi sprawami. A to, co jest naszym wspólnym domem, coraz bardziej obraca się w gruzy?”

- pytał abp Ryś.

Następnie dodał: "Potrafimy się dobrze czuć we własnych, konfesyjnych wspólnotach, ale Dom Pana, czyli Kościół, który - jak wyznajemy - jest jeden, święty, powszechny, apostolski, ten Dom Pana jest ciągle w gruzach, jest ciągle w ruinach".

"Każdy się stara, każdy pracuje, każdy widzi zerowe owoce swojej pracy. Czyż nie dlatego, że nie ma jedności? Czyż Pan nie powiedział, że świat uwierzy, jak zobaczy w nas jedno? Skoncentrowani na swoich własnych kościelnych, wewnętrznych interesach, pożytkach nie patrzymy na to, że Dom Pana - jeden wielki, święty Kościół jest w ruinie"

- podkreślił przyszły kardynał.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Kard. Grzegorz Ryś

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo