Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Czarna Madonna na mszy beatyfikacyjnej

Dzisiejszą beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej uświetni wizerunek Madonny Jasnogórskiej. Kopia obrazu przybyła do Świątyni Opatrzności Bożej z Wielkopolski, z traktu peregrynacji po Polsce.

fot. Robert Drózd - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26581210

Kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej peregrynuje po Polsce od 1957 r. Do Warszawy, na uroczystości beatyfikacyjne, dotarła z Wielkopolski, z dokładnie z Wronek, gdzie nawiedziła parafię Zwiastowania Pańskiego. Po mszy beatyfikacyjnej wizerunek powróci na szlak peregrynacji w Wielkopolsce.

Do Świątyni Opatrzności Bożej ikona dotarła nocą z piątku na sobotę. Będzie to dokładnie ten sam wizerunek, który niedługo przed śmiercią nawiedził Prymasa Tysiąclecia.

Podczas uroczystości, obraz Matki Bożej Częstochowskiej umieszczony zostanie w centralnej części ściany prezbiterium. Po obu stronach ikony znajdą się wizerunki beatyfikowanych. 

Jak podkreśla bp Michał Janocha, będą to fotografie błogosławionych.

Beatyfikacyjny wizerunek Prymasa Wyszyńskiego powstał na podstawie fotografii z Archiwum Instytutu Prymasowskiego a wizerunek matki Elżbiety Czackiej na podstawie fotografii z Archiwum Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.
 

 

 Źródło: niezalezna.pl, ekai.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Dzierżak
Wczytuję ocenę...
Wideo