Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Banery z wizerunkiem Jana Pawła II w kolejnych miejscowościach. ZOBACZ też nowe nagranie TV Republika

W obliczu ataku na papieża, w całej Polsce rozświetliły się setki banerów z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Prezentujemy dziś kolejne z nich, tym razem w różnych podwarszawskich miejscowościach. „Jesteśmy z Tobą, OJCZE” – takie grafiki przygotowała Gazeta Polska. Tymczasem Telewizja Republika prezentuje nowy spot w obronie Jana Pawła II w całej Polsce. ZOBACZ!

Trwa akcja plakatowa w całej Polsce
fot. niezalezna.pl

Spotkajmy się 2 kwietnia w Warszawie, gdzie Marsz Papieski wyruszy o godz. 11.00 z Ronda Dmowskiego, przejdzie ulicami: Marszałkowską, Królewską, Placem Piłsudskiego, Krakowskim Przedmieściem do Katedry Archidiecezjalnej przy ul. Świętojańskiej 8. Tam o godz. 12.30 odbędzie się Msza Święta, dostępna również dla wszystkich uczestników zebranych przy Placu Zamkowym.

 


Narodowy Marsz Papieski ma charakter apolityczny. Do udziału zapraszamy wszystkich.

Organizatorzy apelują o jednoczenie się wokół Marszu Warszawskiego, Krakowskiego i Szczecińskiego. Wszystkim nam zależy na tym, by trwale odbudować wielką polską wspólnotę, żeby swoim udziałem w tym wydarzeniu stworzyć wielki znak solidarności. Ci, którzy chcą dołączyć, poznać szczegóły i znaleźć środowiska organizujące wyjazd na marsz warszawski  z różnych miejsc w Polsce informacje znajdą na stronie: marszpapieski.pl oraz na grupie i wydarzeniu: Marsz Papieski na Facebooku.

Narodowy Marsz Papieski przejdzie ulicami Warszawy, Krakowa i Szczecina. Ci, którzy dorastali w latach jego pontyfikatu, mówią, że papież-Polak był najważniejszym, co przytrafiło się ich pokoleniu. Misją Jana Pawła II było rozpalanie w jego rodakach potrzeby tworzenia wolnego, niezależnego kraju oraz miłości i szacunku do drugiego człowieka.

Pamięć o Janie Pawle II to najlepsza część naszej historii, duma z bycia Polakiem. To chęć bycia we wspólnocie ludzi, którzy potrafią szanować innych, ale cenią sobie to, co jest istotą Polski

– powiedział naszej redakcji redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz

Marsz krakowski planuje odtworzyć trasę Białego Marszu, który po zamachu na Ojca Świętego w 1981 roku zgromadził na krakowskich Błoniach  kilkaset tysięcy ludzi. Marsz szczeciński rozpocznie się Mszą Świętą w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Organizatorzy apelują o jednoczenie się wokół Marszu Warszawskiego, Krakowskiego i Szczecińskiego. Wszystkim nam zależy na tym, by trwale odbudować wielką polską wspólnotę, żeby swoim udziałem w tym wydarzeniu stworzyć wielki znak solidarności

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Marsz Papieski #narodowy marsz papieski #Jan Paweł II

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo