Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!
Z OSTATNIEJ CHWILI
Bartosz Lewandowski: Marcin Romanowski podjął decyzję o pozwaniu Donalda Tuska za naruszenie jego dóbr osobistych • • •

Niezwykły dar dla warszawskiej parafii

Ks. Andrzej Kuflikowski, proboszcz parafii św. o. Pio na warszawskim Gocławiu, poinformował, że dr Wanda Półtawska przekazała niezwykle cenne pamiątki po św. ojcu Pio.

Italian magazine Radiocorriere; en.wikipedia.org/wiki/Public_domain
Ks. Andrzej Kuflikowski, proboszcz parafii św. o. Pio na warszawskim Gocławiu, poinformował, że dr Wanda Półtawska przekazała niezwykle cenne pamiątki po św. ojcu Pio. Wyjaśnił, że są to relikwie I i II stopnia, czyli fragment ciała świętego oraz rzeczy codziennego użytku, z których korzystał. Półtawska dostała je od bliskich przyjaciół o. Pio.

Wanda Półtawska w emocjonalnym liście do proboszcza warszawskiej parafii napisała, że
„przeżywa końcówkę życia”, dlatego zdecydowała się przekazać parafii osobiste pamiątki po św. o. Pio. Są to m.in. bandaż i skrzepnięta krew o. Pio oraz obrazek z własnoręczną dedykacją świętego.

Najcenniejszą relikwią są skrzepy krwi świętego oprawione w obrazek.

- Dr Półtawska otrzymała je w lipcu 1991 r. od hrabiny Riny Telfeuer, która cały swój majątek przekazała na budowany przez o. Pio szpital - zaznaczył ks. Kuflikowski.

Pozostałe relikwie to zakrwawiony fragment bandaża z rany św. o. Pio, który podarował Półtawskiej w 1998 r. kapucyn o. Taricsio; obrazek Świętej Rodziny z odręcznie napisaną przez o. Pio dedykacją, podarowany Półtawskiej przez Amelię Pellecchi, duchową córkę kapucyna; oraz oprawione w bogato zdobiony relikwiarz bandaż i krew świętego, opatrzone specjalnym certyfikatem, które Półtawska otrzymała od gwardiana kapucynów w San Giovanni Rotondo - miejscowości, w której żył o. Pio.

Wanda Półtawska przekazała też odręcznie napisany list, w którym tłumaczy motywy swojej decyzji.

„Mam pełną świadomość, że przeżywam „końcówkę życia”. Uważam, że powinnam zrobić porządek z moimi papierami i wszystkim, co mam. Nie mam żadnych materialnych skarbów ani posiadłości, ale mam „skarby dla serca”, pamiątki – czytamy w liście.

Jak zaznaczył proboszcz parafii na Gocławiu, Wandę Półtawską łączy z o. Pio szczególna więź, ponieważ wyzdrowienie z choroby nowotworowej przypisywała modlitwie tego słynnego kapucyna.

- Dr Półtawska zachorowała w październiku 1962 r. 17 listopada jej przyjaciel, ówczesny biskup krakowski Karol Wojtyła, napisał list do włoskiego kapucyna, w którym prosił o modlitwę „za pewną matkę czterech dziewczynek, mieszkającą w Krakowie, w Polsce; jej zdrowie i również jej życie jest teraz zagrożone”. O. Pio obiecał, że będzie się modlił w tej intencji. Podobno miał nawet powiedzieć o Karolu Wojtyle: „jemu nie można odmówić” - powiedział ks. Kuflikowski.

Kilka dni później Wanda Półtawska zgłosiła się do szpitala na operację. Badanie wykonane przed zabiegiem pokazało, że w nowotwór zniknął.

 Źródło: niezalezna.pl,PAP

 

#wiara #kościół #ojciec Pio #Wanda Półtawska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

rz
Wczytuję ocenę...
Wideo