Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Konkurs dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami (5 maja) organizujemy pierwszy w Polsce konkurs dedykowany dzieciom z niepełnosprawnością sprzężoną „Zobacz co potrafię” – podała Fundacja Koocham.

Fundacja Koocham wspiera osoby z niepełnosprawnościami sprzężonymi, prowadzi terapeutyczne przedszkole, szkołę i poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Z takimi dziećmi pracujemy na co dzień i wiemy, że w większości konkursów nie mają szans, a więc doznają dyskryminacji, bo wygrywają dzieci zdrowe lub mniej niepełnosprawne. Pracując z naszymi dziećmi wiemy też ile potrafią, staramy się skupiać na ich zasobach i pomagać wykorzystywać ich możliwości w edukacji ,terapii i zabawie. Ta myśl była naszą inspiracją do stworzenia projektu konkursu, w którym  nie będzie liczył się efekt czyli praca plastyczna, lecz filmik z procesu twórczego, gdzie dziecko wykorzystując swoje możliwości pokazuje jakie ma zainteresowania, co potrafi i przy okazji dobrze się bawi

– podaje Maria Domańska.

Filmy będą publikowane na facebooku Fundacji, a o wygranej zadecyduje ilość like’ów.

Konkurs zatytułowano "Zobacz co potrafię", aby podkreślić cel pokazania dzieci ciężko niepełnosprawnych i ich codziennych zmagań.

– Tematem pracy "Moje zainteresowania, czyli to, co ludzie wyjątkowi lubią najbardziej" chcemy uświadomić również to, że zainteresowania dzieci niepełnosprawnych nie różnią się od tych dzieci zdrowych – dodaje Domańska.

Celem konkursu jest zachęcenie rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną do wykorzystywania ich zasobów samodzielności do zabaw plastycznych, propagowanie walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych, poprzez publikacje prac w internecie i pokazanie możliwości jakie posiadają dzieci niepełnosprawne i tego, ile radości może im sprawiać samodzielność, rozwijanie samodzielności i kreatywności wśród dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną oraz stworzenie możliwości odnoszenia sukcesów przez dzieci niepełnosprawne poprzez dedykowanie im konkursu.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#konkurs #dzieci

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo