Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Kolejny dzień porządków Bodnara. Sędzia Nawacki: To skończy się kryzysem, także gospodarczym

Państwo zacznie się powoli rozkładać, zaczną zanikać kolejne funkcje państwa ze szkodą dla bezpieczeństwa obywateli i gospodarki. Skończy się to kryzysem praworządności, bezpieczeństwa obywateli, gospodarczym - tak bezprawne działania nowej ekipy rządzącej ocenia sędzia Maciej Nawacki, członek Prezydium KRS.

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Na zlecenie Adama Bodnara wejściówki do Prokuratury Krajowej zablokowano prokuratorom Robertowi Hernandowi oraz Michałowi Ostrowskiemu. Obaj prokuratorzy skończyli właśnie urlop przymusowy i zablokowano im dostęp do gabinetów, gdzie mają rzeczy osobiste. 

Sprawę komentował dzisiaj w Telewizji Republika sędzia Maciej Nawacki, członek Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa.

- To kolejny krok, następne będzie anulowanie przepustek i nielegalne delegowanie panów prokuratorów do prokuratur rejonowych gdzieś w kraju. To działania obliczone na przejęcie jednej z najważniejszych instytucji państwa, która zawiaduje szeregiem procesów związanych z ochroną podstawowych praw obywateli

– mówił sędzia Nawacki.

Dodał, że "grzech leżący u podstaw siłowego przejęcia Prokuratury Krajowej, ustanowienie "p.o. Prokuratora Krajowego", będzie spływał do prokuratur regionalnych, okręgowych itp.".

- Już się to dzieje, mamy powołanie pseudoprokuratorów i problem w tym, że akty oskarżenia, wnioski o kontrole operacyjne będą pochodziły od osób nieuprawnionych. Sędziowie, którzy to zauważają, będą zwracali uwagę na to, że pochodzą one od osób nieuprawnionych - ocenił.

W opinii sędziego Macieja Nawackiego, dokonuje się rozkład państwa.

- Państwo zacznie się powoli rozkładać, zaczną zanikać kolejne funkcje państwa ze szkodą dla bezpieczeństwa obywateli i gospodarki. Skończy się to kryzysem praworządności, bezpieczeństwa obywateli, gospodarczym

– wskazał sędzia.

 

 Źródło: TV Republika, niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo