Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Kolejna część programu profrekwencyjnego. Premier: Już wkrótce

Na terenach wiejskich o wiele mniej osób uczestniczy w wyborach, a przecież głos musi być tak samo ważny w gminach miejsko-wiejskich, jak i w dużych miastach. Niebawem przedstawimy kolejną część naszego programu profrekwencyjnego - zapowiedział na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Wybory parlamentarne już niedługo
Filip Błażejowski/ Gazeta Polska

Premier przypomniał, że wczoraj rząd ogłosił program profrekwencyjny. "Na terenach wiejskich o wiele mniej osób uczestniczy w wyborach, a przecież Polska jest tak samo ważna i głos musi być tak samo ważny w gminach miejsko-wiejskich, jak i w dużych miastach. Dlatego zaprezentowaliśmy pierwszą odsłonę naszego konkursu, a kolejne przedstawimy niebawem" - zapowiedział.

"Ta pierwsza część konkursu dotyczy tego, że gmina nieprzekraczająca 20 tys. mieszkańców - bo tam jest najniższa frekwencja - o najwyższej frekwencji w powiecie otrzyma milion złotych na remont remizy strażackiej" - wyjaśnił. Dodał, że w gminie, w której nie ma remizy pieniądze będą mogły być przeznczone na remont innego budynku użyteczności publicznej.

Podkreślił, że w ten sposób promują demokrację i namawiają Polaków, aby wzięli udział nie tylko w wyborach, ale także w referendum.

"To bardzo ważny program, bo chodzi o to, aby nasz głos liczył się tak samo niezależnie od tego gdzie mieszkamy. Wszyscy powinniśmy sekundować temu, aby frekwencja była podobna i aby nasz kraj uzyskał właściwą reprezentację w Sejmie"

- podsumował szef rządu. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo