Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

KOD-owcy próbowali przeszkodzić w manifestacji pod ambasadą Niemiec. Szybko zdali sobie sprawę, że niewiele zdziałają

Dziś o 18.00 pod ambasadą RFN w Warszawie rozpoczęła się manifestacja "Obudźmy sumienia naszych zachodnich sąsiadów". Demonstrację próbowała zakłócić niewielka grupa działaczy KOD, jednak szybko ich zapał ostygł - ba, nawet zdarzało się im skandować wspólnie z manifestującymi. Po niespełna 30 minutach postanowili jednak zakończyć swój miniwiec.

O 18.00 pod budynkiem ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie zebrało się kilkaset osób manifestujących w ramach demonstracji "Obudźmy sumienia naszych zachodnich sąsiadów", która organizowana jest przez Kluby "Gazety Polskiej" oraz Strefę Wolnego Słowa.

Organizatorzy domagają się zaprzestania wsparcia ekonomicznego Rosji przez Niemcy w jakiejkolwiek formie i zdecydowanej reakcji rządu w Berlinie na działania Moskwy.

Manifestację próbowali zakłócić działacze KOD, którzy przybyli na Ujazdów niewielką grupą, liczącą kilkanaście osób. Nieśli oni transparenty "Sakiewicz-przyjaciel Orbana, Orban - przyjaciel Putina". Znany z licznych wydarzeń antyrządowych Arkadiusz Szczurek planował na różne sposoby podejść do manifestujących, ale nie udało mu się przejść policyjnego kordonu.

 

 

Policjanci skutecznie oddzielili KOD-owców od manifestujących. Pozostało tylko pokrzyczeć trochę o Orbanie, jednak i to chyba nieszczególnie satysfakcjonowało zwolenników opozycji.

 

Jak relacjonuje nasz reporter, w dużej cześci swojego niespełna półgodzinnej akcji na Ujazdowie, KOD-owcy spokojnie słuchali przemówień i skandowania ze strony manifestantów.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mn,am
Wczytuję ocenę...
Wideo