Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Jurgiel "dwójką" na Podlasiu i Mazurach. Były minister zdradza, w jakich obszarach chce się realizować w PE

- Wspólna polityka rolna, polityka spójności czy rozwój regionalny to są te obszary, w których mogę kompetentnie reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim - wyjaśnił w rozmowie z Niezalezna.pl Krzysztof Jurgiel.

Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Europoseł Karol Karski w okręgu obejmującym województwa podlaskie oraz warmińsko-mazurskie będzie "jedynką" Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Dwójką" będzie w tym regionie Krzysztof Jurgiel, były minister rolnictwa.

Jeśli dostanę się do PE chciałbym zajmować się obszarami, którymi już zajmowałem się w swojej działalności publicznej. Byłem prezydentem Białegostoku, opracowałem tam strategię rozwoju, potem byłem przewodniczącym sejmiku woj. podlaskiego i tam również opracowałem strategię rozwoju tego województwa. Jako minister razem z panem marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim zainicjowaliśmy program dla Polski Wschodniej, specjalny program operacyjny ze środków unijnych. 
W europarlamencie będę zajmował się polityką rozwoju, ale też głównie polityką rolną i rozwojem obszarów wiejskich, a także bezpieczeństwem żywności, czyli obszar rolnictwa, w którym mam spore doświadczenie. Relacje między KE a PE znam doskonale, bo często bywałem w Brukseli

- wyjaśnił Krzysztof Jurgiel w rozmowie z Niezalezna.pl.

Nasz rozmówca wskazał, że "nie pełni już funkcji ministra rolnictwa i nigdzie nie ucieka".

Nasza partia jest bardzo silna merytorycznie, jest wiele osób, które potrafią się poruszać w wielu obszarach, a nasza reprezentacja musi być merytoryczna i silna. Nikt nigdzie nie ucieka.  Osobiście mogę - jeszcze raz podkreślam - wspólna polityka rolna, polityka spójności czy rozwój regionalny to są te obszary, w których mogę kompetentnie reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim

- dodał.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#wybory europejskie #PE #Krzysztof Jurgiel

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Wideo