Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

#JestemProblememTuska. Media społecznościowe zalane wpisami po wpadce w wywiadzie z premierem

Echo słów Marka Czyża z wywiadu z Donaldem Tuskiem coraz donośniej roznosi się po mediach społecznościowych. Słowa o "problemie" - jako elektoracie Prawa i Sprawiedliwości - zostały zręcznie obśmiane. W sieci wzmaga trend pod hashtagiem #JestemProblememTuska.

#JestemProblememTuska. Szeroka akcja w mediach społecznościowych
zrzut ekranu - X.com

Pierwsze wywiad telewizyjny Donalda Tuska od wyborów parlamentarnych z 15 października przeprowadziły równocześnie trzy stacje: TVP Info, TVN oraz Polsat. Mimo zgłoszeń, Telewizja Republika nie otrzymała zaproszenia na nagranie.

Kuriozalny na wielu poziomach wywiad stał się głośny m.in. za sprawą niefortunnej wypowiedzi Marka Czyża. Ten - pytając o pomysł na pogodzenie skłóconych dziś Polaków - wypalił:

„7 milionów nie znikną. Czy ma pan na ten problem jakiś plan?”.

Czyż się tłumaczy

Prezenter pytany przez portal Wirtualne Media o te słowa przekonuje, że taka interpretacja może wynikać wyłącznie ze złej woli. - Dla wszystkich ludzi dobrej woli, traktujących swój intelekt przyzwoicie było oczywiste, co powiedziałem i jaka była intencja tej wypowiedzi. Ale jeżeli ktoś bardzo chce znaleźć w tym jakąś dziurę, znajdzie ją - mówi. 

Okazuje się, że „dziurę” znalazła cała masa dotkniętych pytaniem prezentera. Ale błyskawicznie odwrócono to w pozytywny trend, pokazujący wyborców PiS w dojrzałym świetle. I - wbrew obiegowej opinii - w młodej odsłonie.

#JestemProblememTuska

Sieć zalewają wpisy pod hashtagiem #JestemProblememTuska:

 Źródło: niezalezna.pl, X

 

#bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo