Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

"Jest jak świeca, która powoli i spokojnie gaśnie". Apel o modlitwę za Benedykta XVI

Abp Georg Gaenswein, osobisty sekretarz Benedykta XVI, wezwał do modlitwy za papieża seniora. "Emerytowany papież Benedykt XVI jest jak świeca, która powoli i spokojnie gaśnie, jest w pokoju z Bogiem, ze sobą i ze światem, nie może chodzić bez pomocy i nie może już odprawiać mszy św." - poinformował arcybiskup za pośrednictwem mediów społecznościowych.

fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Informację o stanie zdrowia papieża seniora Benedykta XVI przekazano na profilu hiszpańskiego ruchu katolickiego Movimento CIEN. 

- Jego Eminencja, Arcybiskup Georg Gaenswein, prefekt domu papieskiego i osobisty sekretarz papieża emerytowanego Benedykta XVI, prosi świat o modlitwę za Ojca Świętego - czytamy w zamieszczonym wpisie.

"Emerytowany papież Benedykt XVI jest jak świeca, która powoli i spokojnie gaśnie, jest w pokoju z Bogiem, ze sobą i ze światem, nie może chodzić bez pomocy i nie może już odprawiać Mszy św. - miał przekazać abp Gaenswein.

Od 2013 r. Benedykt XVI, który ustąpił z Tronu Piotrowego, mieszka w klasztorze Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich. Latem tego roku po raz pierwszy opuścił Rzym, by spotkać się ze swoim ciężko chorym bratem, ks. Georgiem Ratzingerem.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

maa
Wczytuję ocenę...
Wideo